1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

Rozświetl swoje spojrzenie tego lata

(Fot. materiały partnera)
Delikatna skóra wokół oczu najszybciej poddaje się procesom starzenia. Dlatego pielęgnacji tej części twarzy powinnyśmy poświęcać sporo uwagi. Sprawdź, czy prawidłowo dbasz o okolice oczu i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków.

Co wpływa na starzenie się skóry wokół oczu?

Skóra na powiekach i w okolicy oczu jest cieńsza niż na pozostałych częściach twarzy. Jej grubość to zaledwie 0,5 mm – nie posiada gruczołów potowych, warstwa tkanki podskórnej niemal nie występuje, a jedynym naturalnym sposobem nawilżania tej okolicy jest sebum pochodzące z nielicznych gruczołów łojowych. Z tego względu skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa, a z biegiem lat staje się coraz cieńsza, bardziej pergaminowa. Dodatkowo skóra wokół oczu bezustannie pracuje. Oczy narażone są na działanie czynników zewnętrznych. To właśnie sprawia, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się właśnie w okolicy oczu. Zmarszczki w tej okolicy – tzw. „kurze łapki” i drobne linie można zaobserwować już w wieku dwudziestu kilku lat. Pojawianie się pierwszych oznak starzenia uwarunkowane jest m.in. czynnikami genetycznymi, na które wpływu nie mamy, ale ważną rolę odgrywa także sposób życia i stosowana pielęgnacja. A tu już możemy wiele zdziałać.

Jakie są najczęstsze błędy w pielęgnacji okolic oczu i jak ich unikać?

Podstawowym błędem pielęgnacyjnym skóry wokół oczu jest… zapominanie o niej. Z doświadczenia lekarzy medycyny estetycznej wynika, że o okolice oczu zaczynamy dbać, gdy procesy starzenia są już mocno zaawansowane. Tymczasem, im wcześniej zostanie właściwie dobrana i zastosowana pielęgnacja domowa, ale też zabiegi i rytuały dnia codziennego, tym później pojawią się zmarszczki. Kolejnym częstym błędem jest niedokładny i nieodpowiednio wykonany demakijaż. Pocieranie płatkami kosmetycznymi delikatnej skóry okolicy oczu powoduje jej rozciąganie i wystąpienie podrażnień. Najlepiej sprawdzają się preparaty do demakijażu, które nie wymagają intensywnego pocierania, takie jak olejki do demakijażu, płyny micelarne lub mleczka. Niewątpliwie na przyspieszenie procesów starzenia się skóry wpływa też niedostateczna ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Dlatego niezwykle ważnym elementem pielęgnacji jest stosowanie kremów z filtrem SPF. Dodatkowo noszenie okularów przeciwsłonecznych pomaga chronić oczy przed działaniem promieni UV. Na zakończenie trzeba wspomnieć o pielęgnacji domowej. Prawidłowo dobrane i stosowane kosmetyki pomagają opóźniać pojawianie się oznak starzenia oraz zmniejszają jego objawy. Słowem – podtrzymują dobrą kondycję skóry.

Jak wybrać najlepszy krem pod oczy?

Najlepiej wybierać produkty o szerokim spektrum działania, które zapewnią zaawansowaną pielęgnację wymagającej skórze okolicy oczu. Takim produktem jest krem R[II] Eyes marki TEOXANE, który wyraźnie redukuje obrzęki i rozjaśnia cienie pod oczami, spłyca drobne zmarszczki i linie oraz wyrównuje koloryt i optycznie rozświetla skórę już po pierwszym użyciu. Opakowanie zawiera metalową końcówkę do masażu, która przyjemnie chłodzi skórę.

Składniki aktywne:

  • RHA® – unikalna formuła kwasu hialuronowego TEOXANE
  • N-acetyloglukozamina (NAG)
  • DRC – kompleks dermo-restrukturyzujący
  • Escyna i wyciąg z oczaru wirginijskiego
  • Wyciąg z produktów fermentacji Alteromonas

Jak skutecznie pozbyć się cieni pod oczami i odmłodzić okolicę oka?

ROZŚWIETL SPOJRZENIE z Teosyal® Redensity 2 – pierwszym i jedynym wypełniaczem opracowanym specjalnie do korekcji wymagającej okolicy oka. Wystarczy tylko 1 zabieg, by natychmiastowo i długotrwale cieszyć się świeżym, młodzieńczym spojrzeniem każdego dnia! Zabieg polega na iniekcji żelu złożonego z dwóch rodzajów kwasu hialuronowego i wspomagających jego działanie antyoksydantów, aminokwasów, minerałów i witaminy B6. Efekty pojawiają się od razu i utrzymują się do 12 miesięcy. Zabieg możesz wykonać o dowolnej porze roku, dlatego jeszcze tego lata rozświetl swoje spojrzenie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze