1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

Zabieg na ciało „last minute”

Eliza Krochmalska, klinika medycyny estetycznej i laseroterapii Velvet Clinic (Fot. materiały partnera)
Nigdy nie jest za późno, by zadbać o swoje ciało tuż przed wyjazdem na urlop. Ważna jest tylko odpowiednia strategia, aby efekty pojawiły się błyskawicznie. Jaka? Opowiada Eliza Krochmalska – właścicielka łódzkiej kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Velvet Clinic.

Czy istnieje program zabiegów last-minute, które poprawią wygląd ciała tuż przed wyjazdem na wakacje? Jakie zabiegi najlepiej się do tego nadają?
Dzisiejsze tempo życia i natłok obowiązków sprawiają, że mamy coraz mniej czasu dla siebie. Żyjemy szybko i intensywnie. Często zapominamy zadbać o własne potrzeby. Dlatego też w Velvet Clinic stworzyliśmy specjalny pakiet zabiegów „Przedurlopowe S.O.S”, który „ratuje” nasze ciało przed urlopem. Jest to skoncentrowany i intensywny program bazujący na czterech technologiach: Endermologie LPG Alliance, Onda, fala uderzeniowa Storz Medical oraz nasza nowość sezonu technologia Schwarzy. Po konsultacji i analizie potrzeb kosmetolog dokładnie określa plan działania, który pozwoli nam cieszyć się piękną skórą i sylwetką podczas wakacji.

Jakie realnie rezultaty możemy uzyskać rozpoczynając terapie tuż przed wyjazdem?
Wykorzystując łączenie kilku technologii działamy wieloetapowo. W pierwszej kolejności wykonujemy zabieg Endermologie LPG, ab pobudzić komórki i usunąć nadmiar wody z organizmu. W kolejnych etapach rozbijamy tkankę tłuszczową i ujędrniamy skórę. Warto tu jeszcze raz podkreślić, że tylko połączenie technologii daje nam możliwość uzyskania pożądanych efektów w krótszym czasie. Kolejnym takim przykładem, poza wspomnianym już naszym „Przedurlopowe S.O.S”, jest protokół połączenia technologii Onda oraz Schwarzy, nasza nowość w Velvet Clinic i zdecydowany hit lata 2022. Pracujemy tutaj jednocześnie zarówno nad usuwaniem komórek tłuszczowych, jak i nad kształtowaniem mięśni, co przekłada się na piękne konturowanie ciała i smukłą sylwetkę. Poza tym dodatkowo dzięki stymulacji komórek skóry mobilizujemy je do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co przekłada się na jej zagęszczenie i lepsze nawilżenie. Takie efekty uzyskujemy już po 2-3 tygodniach.

Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii Velvet Clinic (Fot. materiały partnera)

Czy warto kontynuować je po wakacjach?
Oczywiście! Każdy z pacjentów po zakończonej serii dostaje wytyczne, kiedy powinien zgłosić się na zabieg przypominający. W przypadku Endermologie LPG warto wykonywać zabiegi raz w miesiącu, falę uderzeniową Storz Medical raz na 1-2 miesiące, technologię Schwarzy należy wykonać po 3 miesiącach, a technologię ONDA w razie potrzeby możemy zrobić po pół roku od ostatniego zabiegu na dany obszar. Wszystko zależy od predyspozycji, od stanu wyjściowego skóry oraz od naszego codziennego trybu życia.

Jakich zabiegów nie należy wykonywać tuż przed wakacjami? A z jakich lepiej zrezygnować zaraz po powrocie?
Wbrew pozorom takich zabiegów nie jest mało. Możemy zaliczyć do nich chociażby zabiegi laserowe czy też niektóre zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem kwasów. Wykonanie ich tuż przed urlopem i późniejsza ekspozycja skóry na słońce mogą doprowadzić do powstania poparzeń i przebarwień. Dlatego warto być pod opieką kosmetologa, który dobierze nam plan zabiegów uwzględniając nie tylko nasz tryb życia czy wyjazdy, ale także dietę i wiele innych czynników. Specjalista, który zna skórę pacjenta, doskonale będzie wiedział, jak przygotować ją do wakacji, jakie kosmetyki dobrać i co będzie najlepsze, by cieszyć się piękną i młodą skórą na lata. Dlatego bardzo dużą uwagę przywiązujemy do tego, aby osoby, które odwiedzają Velvet Clinic miały kompleksową opiekę, czyli taką, z której ja sama chciałabym korzystać nie tracąc czasu. Oddać się w ręce specjalistów to jedno, ale równie ważnym elementem jest zaufanie, jakim darzymy osoby, które zajmują się naszą skórą i dbają o nasz wygląd.

Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii Velvet Clinic (Fot. materiały partnera)

www.velvetclinic.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze