1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

Zalotka do rzęs – jak jej używać? Jak podkręcić rzęsy bez jej pomocy?

Być może zalotka wygląda odrobinę groźnie, ale efekt zapewnia czarujący. (Fot. iStock)
Być może zalotka wygląda odrobinę groźnie, ale efekt zapewnia czarujący. (Fot. iStock)
W czasach, gdy co trzecia kobieta nosi na co dzień sztuczne rzęsy, fajnie jest wrócić do naturalności. Jeśli zaś chcesz dodać spojrzeniu więcej wyrazistości, przyda się gadżet w stylu retro – zalotka. Jak jej używać?

Nazywa się wdzięcznie i nadaje się do podkreślania wdzięku. Zalotka sprawia, że twoje rzęsy stają się zalotnie podkręcone. Jej działanie bynajmniej nie służy jednak wyłącznie zalotnemu trzepotaniu.

Zalotka – efekty

Dzięki zalotce oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera wyrazistości. Łatwiej wytuszować rzęsy mascarą lub z niej… zrezygnować, bo rzęsy i tak wyglądają świetnie. Zamiast sztuczności w postaci doklejanych rzęs zalotka pozwala ładnie wyeksponować te naturalne i własne. Jeśli zaś przeszkadzają ci opadające powieki, podkręcenie rzęs może wizualnie to zniwelować.

Zalotka – jak używać?

Zawsze przed mascarą, na nieumalowane rzęsy. Wytuszowane stają się sztywne i twarde, a zalotka z łatwością mogłaby je połamać. Czyste i suche są elastyczne i łatwiej poddają się podkręcającemu działaniu zalotki. By zalotka działała lepiej, warto ją wcześniej ogrzać – wtedy będzie jak lokówka, tyle że do rzęs. Po prostu skieruj na nią na kilka chwil strumień suszarki.

Jak używać zalotki? Jej końcówki przyłóż do rzęs jak najbliżej nasady. Uważaj, by nie złapać powieki. Potem ściśnij końcówki zalotki i przytrzymaj parę chwil, aż rzęsy się podkręcą. Na koniec je wytuszuj. Jeśli dodatkowo wybierzesz podkręcający rzęsy tusz, efekt „wow” masz gwarantowany.

Używaj jej ostrożnie i zawsze z gumkami. Miejska legenda głosi, że jeśli chcesz zemścić się na rywalce, usuń gumki z zalotki, której używa. Zdecydowanie nie polecamy takiego działania! Upewnij się, że gumki są dobrze przyczepione, by nie zapewnić swoim rzęsom nieplanowanej gilotyny.

Sama w sobie zalotka nie niszczy rzęs. By jednak niepotrzebnie ich nie osłabiać, nie stosuj zalotki częściej niż raz na kilka dni. Najlepiej by było, gdyby stała się dla ciebie makijażowym akcesorium na wielkie wyjścia.

Jak podkręcić rzęsy bez zalotki?

Tak, można podkręcić rzęsy bez używania zalotki! Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, mamy dla ciebie kilka pomysłów. Pierwszy to łyżeczka, którą podgrzewasz nad palnikiem kuchenki, moczysz w gorącej wodzie lub kierujesz na nią ciepły strumień suszarki do włosów. Potem przykładasz do rzęs wypukłą stroną na zewnątrz i dociskasz na parę sekund do powieki. Możesz też przyłożyć łyżeczkę u nasady rzęs, tym razem z wypukłą stroną dotykającą włosków. Dzięki temu ładnie się podkręcą.

Inny sposób to wywinięcie palcem rzęs tuż po pomalowaniu, gdy są jeszcze mokre od mascary. Miej w pogotowiu wacik z płynem do demakijażu, by zmyć nadmiar tuszu, który ubrudzi palec i powiekę. Ten sposób pozwala jednak fajnie podkręcić rzęsy, bo powoli zasychająca i utrwalająca skręt mascara sprawia, że są bardziej podatne na modelowanie.

Jak podkręcić rzęsy bez zalotki, a do tego na trwałe?

Świetnym sposobem na podkręcenie rzęs jest zabieg zwany botoksem rzęs. Na czym polega? To coś w rodzaju trwałej ondulacji, ale na rzęsy. Pierwszy etap to tzw. lifting – na rzęsy nakłada się specjalny preparat utrwalający skręt. Potem czas na laminację – czyli odżywkę keratynową, która wzmocni włoski. Zabieg trwa około godziny i przez cały ten czas nie będziesz mogła otworzyć oczu – nie jest więc rekomendowany dla osób z klaustrofobią. Za to jego efekty są spektakularne – pięknie podkręcone i pogrubione rzęsy, które pozwolą ci na jakiś czas odstawić mascarę. Na jak długo? Nawet sześć tygodni.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze