1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

Odwrócony eyeliner – nowy trend w makijażu

Makijaż w stylu odwróconego kociego oka optycznie powiększa oczy. (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Makijaż w stylu odwróconego kociego oka optycznie powiększa oczy. (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Odwrócony eyeliner to nowy trend w makijażu, który bez problemu da się wykonać samodzielnie w domu. Docenią go szczególnie te z nas, które mają opadające powieki.

Jeśli marzysz o mocniej podkreślonym oku i lekko zadziornym makijażu na co dzień lub na wieczorne wyjścia – ten trend jest dla ciebie. Jest bardzo prosty w wykonaniu i nie wymaga nawet magicznej umiejętności rysowania idealnie wyciągniętych kresek eyelinerem, choć to właśnie o nie chodzi. Odwrócony eyeliner, nazywany również odwróconym kocim okiem, to bowiem nic innego jak makijaż oka z kreską na dolnej powiece.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Wykonanie go jest bardzo proste. Warto zacząć od nałożenia na całą ruchomą powiekę cienia do powiek w odcieniach brązu lub nude. Następnie, najlepiej za pomocą wodoodpornego eyelinera, rysujemy kreskę uzupełniającą całą linię dolnych rzęs. Potem cieniutkim pędzelkiem podciągamy kreskę ku górze, w naturalnym kierunku oka tak, by jak najbardziej je otworzyć. Tak narysowaną kreskę rozmazujemy za pomocą okrągłego pędzelka i odrobiny ciemnego cienia. Należy pamiętać, by nie rozmazywać jej zbyt mocno – nie chcemy przecież, by nasze spojrzenie wyglądało na zmęczone. Na koniec przyda się korektor, którym zniwelujemy wszelkie niedociągnięcia i błędy, oraz tusz do rzęs.

Odwrócony eyeliner to propozycja idealna dla wszystkich z nas, które lubią wyrazisty makijaż, ale wykonanie go przysparza im trudności. Przy nim bowiem nie musimy wykazywać się tak ogromną precyzją i wprawą, a jest równie spektakularny. Dodatkowo optycznie powiększa oko i pogłębia spojrzenie. Świetnie prezentuje się w makijażu typu smokey eye.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze