1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Pielęgnacja
  4. >
  5. Maestria w pielęgnacji anti-age

Maestria w pielęgnacji anti-age

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera

Ekstrakt ze śluzu ślimaka to jedna z najbardziej cenionych substancji aktywnych w kosmetologii. Od dawna stosowany w medycynie, silnie regeneruje i łagodzi podrażnienia. Teraz – w innowacyjnej formule z tripeptydem miedziowym oraz kompleksem Skin Matrix Repair – znajdziesz go w kosmetykach z linii MAESTRIA marki DERMIKA.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Ten wyjątkowy składnik aktywny nie tylko zmniejsza stany zapalne i wzmacnia barierę hydrolipidową, ale ma silne właściwości odnawiające, nawilżające i odżywcze. Zawarte w nim witaminy i proteiny oraz kolagen i elastyna stymulują naturalne procesy naprawcze. Skutkuje to silnym wygładzeniem zmarszczek, ujędrnieniem skóry oraz zwiększeniem jej gęstości i elastyczności. Wysoką zawartość ekstraktu ze śluzu ślimaka w kosmetykach MAESTRIA, potwierdza jego druga pozycja na liście składników we wszystkich produktach tej linii.

Dla wzmocnienia efektu odmłodzenia, eksperci marki DERMIKA połączyli go z dwiema ultranowoczesnymi składnikami - tripeptydem miedziowym oraz biotechnologicznym kompleksem Skin Matrix Repair. Tripeptyd miedziowy przyspiesza namnażanie się fibroblastów oraz zwiększa ich zdolności do produkcji kolagenu i elastyny. Chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, a dzięki zmniejszaniu produkcji melaniny, przeciwdziała powstawaniu nowych przebarwień. Kompleks Skin Matrix Repair stymuluje wytwarzanie czynników wzrostu przez komórki naskórka (keratynocyty), które pobudzają fibroblasty w skórze właściwej do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

W serii MAESTRIA znajdziesz dwa silnie skoncentrowane preparaty w formule serum - pierwsze jest żelowe, z najwyższym (w linii) stężeniem ekstraktu ze śluzu ślimaka (15%), a drugie w innowacyjnej postaci kuracji w kapsułkach. Jego faza kremowa – w postaci kapsułek z ekstraktem ze śluzu ślimaka i tripeptydem miedziowym – zatopiona jest w fazie żelowej, zawierającej kwas hialuronowy.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Gama kremów przeciwzmarszczkowych na dzień i na noc została precyzyjnie dopasowana do indywidualnych potrzeb cery w różnym wieku (od 50+ do 80+), a ich dopełnieniem jest krem pod oczy, który szybko się wchłania i natychmiast poprawia wygląd skóry. Serię uzupełnia odświeżający i wygładzający tonik.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze