1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Włosy

Świadoma pielęgnacja włosów w aplikacji na telefon

(Fot. materiały partnera)
Każda z nas marzy o zdrowych włosach. Jednak by odpowiednio o nie zadbać, potrzeba ogromu wiedzy, a także czasu i systematyczności, o które ciężko w zabieganych czasach. Co więc powiecie na rzetelną, spersonalizowaną wiedzę z zakresu świadomej pielęgnacji włosów, dostępną w aplikacji na telefon?

Pielęgnacja włosów to temat, który w świecie beauty został już rozłożony na czynniki pierwsze. Dobrze wiemy, że by wydobyć z naszych włosów naturalne piękno, potrzebujemy najpierw je poznać – dowiedzieć się jaką mają porowatość, czego potrzebują i jaki rodzaj pielęgnacji powinnyśmy im zapewnić. Potem należy o nie odpowiednio dbać.

Kluczem do właściwej troski o włosy jest odpowiedź na wszystkie ich potrzeby. Odżywianie, nawilżanie i ochrona to minimum, które musimy im zapewnić. Pozostają też kwestie mniej oczywiste, a jednocześnie w ogromnym stopniu wpływające na kondycję naszych włosów. Jedną z nich jest równowaga składnikowa. Dla zdrowego wzrostu włosy potrzebują bowiem kompletu składników odżywczych: protein, emolinetów i humektantów (PEH). Proteiny pozwalają odbudować uszkodzenia i nadają włosom wytrzymałość. Emolienty wzbogacają warstwę lipidową, nadają blask i poprawiają nawilżenie. Natomiast humektanty wiążą wodę, zapewniając odpowiednie właściwości mechaniczne włosa. Ich synergia sprawia, że włosy stają się wygładzone, łuska domyka się, a skręt jest łatwiejszy do wydobycia. Włosy potrzebują też zróżnicowania, dlatego tylko właściwie dobrany zestaw odżywek PEH pozwala na uzyskanie balansu, gwarantując efekt jak po wyjściu z profesjonalnego salonu.

(Fot. materiały partnera)

Także metoda pielęgnacji włosów nie może być przypadkowa. Najskuteczniejszą i najczęściej rekomendowaną jest OMO (odżywianie, mycie, odżywianie). Jej idea polega na właściwym zabezpieczeniu powierzchni włosa przed rozpoczęciem procesu mycia, który następnie umożliwi pozostawienie w strukturze włosów i skóry jak największej ilości naturalnych substancji lipofilowych. Dzięki wdrożeniu tej zasady możliwe jest przywrócenie włosom blasku, idealnej gładkości i zdrowego wyglądu.

Do tego dochodzi również dbanie o skórę głowy, bo tylko zdrowa i zadbana skóra jest gwarancją wzrostu pięknych włosów. Gdzieś pomiędzy jest jeszcze fakt, że ich wygląd w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób dbamy o nie od środka, czyli czy trzymamy się zdrowej diety, unikamy stresu i odwiedzamy regularnie lekarzy. Bo włosy są jak barometr zdrowia, pokazujący stan naszego organizmu. Sygnalizują niedobory witamin i minerałów, są czułe na wahania hormonalne i odzwierciedlają stan psychiczny.

Takie podejście do włosów to nic innego jak ich świadoma pielęgnacja. Czułe, wielotorowe podejście, które jest gwarancją zdrowej i naturalnie pięknej fryzury na co dzień. Nie jest to temat łatwy, wymaga czasu, cierpliwości i systematyczności. A tego często brakuje w natłoku codziennych obowiązków. W tym właśnie tkwi powód, dla którego tak mała część z nas wciela w życie zasady holistycznej pielęgnacji włosów.

Marka OnlyBio świetnie odczytała nasze potrzeby i stworzyła unikatowe miejsce, które krok po kroku pomoże nam odnaleźć się w skomplikowanym świecie świadomej pielęgnacji włosów. Co więcej, wyręczy nas w wielu jej aspektach i pozwoli zaoszczędzić maksimum czasu. A wszystko w możliwie najbardziej przystępnej i dostępnej niemal dla każdego formie – aplikacji na telefon.

(Fot. materiały partnera)

Zapplanuj swoje włosy

Aplikacja OnlyBio Stories to miejsce, które opracuje za nas indywidualną rutynę pielęgnacyjną, dopasowaną idealnie do potrzeb naszych włosów. Zapewnia dostęp do spersonalizowanego planu pielęgnacyjnego oraz eksperckich artykułów i instruktażowych materiałów wideo.

Na czym polega działanie aplikacji? Jej bazą jest plan pielęgnacyjny, który aplikacja generuje na podstawie szczegółowego wywiadu z jej użytkownikiem. Każdego dnia aplikacja podsuwa dokładne wytyczne dotyczące pielęgnacji włosów – instrukcję wykonania danego rytuału i listę produktów potrzebnych do pielęgnacji, z możliwością dodania swoich ulubionych kosmetyków. Wszystko z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb włosów i skóry głowy jej użytkownika.

W ten sposób aplikacja wyręcza nas w najbardziej czasochłonnym etapie świadomej pielęgnacji włosów. My musimy jedynie działać zgodnie z jej wskazówkami. Spersonalizowany plan pielęgnacyjny jest gwarancją spektakularnych rezultatów. Gdy odpowiednio wcielimy go w życie nasze włosy będą w najlepszej możliwej kondycji – odżywione, nawilżone, bez rozdwojonych końcówek.

Marka przygotowała rabat -30 proc. na wszystkie produkty do włosów OnlyBio po pobraniu aplikacji.

(Fot. materiały partnera)

Aplikacja do pobrania dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze