1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Masaż Marma – dawka energii życiowej

Masaż Marma – dawka energii życiowej

123rf.com
Marma to zabieg energetyczny wywodzący się z ajurwedyskiejStymuluje procesy regeneracyjne i pobudza organizm do samoleczenia. Błyskawicznie poprawia nastrój i relaksuje a także odmładza.

Ajurweda jest starohinduską sztuką leczenia a przede wszystkim sztuką zachowania równowagi organizmu. Jej korzenie sięgają około 5 tysięcy lat. Informacje o Ajurwedzie zostały zapisane w jednej z czterech wed zwanej Atharvaveda. Jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana od 1979 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Podstawową zasadą Ajurwedy jest  uświadamianie ścisłego związku ciała z umysłem.

„Masaż Marma polega na pracy w specjalnych punktach zwanych punktami życia i śmierci.  Znajdują się one na skrzyżowania układów: nerwowego, krwionośnego, limfatycznego, tam też umiejscowiony jest przyczep mięśnia do kości. Subtelny dotyk w odpowiednim miejscu plus mocna koncentracja doprowadzają do głębokiego relaksu i co za tym idzie niwelowania skutków stresu. Jest to też rodzaj medytacji i dla klienta, i dla mnie”, mówi Aleksandra Osłów, kosmetolog i dietetyk ze Studia Sante

Podczas masażu następuje odblokowanie nieharmonijnie pracujących narządów wewnętrznych, dzięki czemu siły witalne mogą bez przeszkód krążyć po całym organizmie, który powraca do stanu naturalnej równowagi. Odżywia i oczyszcza tkanki, co sprawia, że cera staje się promienna. Dzięki masażowi

Marma wszystkie warstwy skóry utrzymują odpowiednie napięcie i elastyczność, pomagając zachować młody wygląd. Napięcie twarzy i ciała zostaje zlikwidowane: zmarszczki się wygładzają a twarz nabiera łagodnego wyrazu. Organizm zostaje głęboko wzmocniony, ponieważ wszystkie organy przechodzą proces rewitalizacji. Po masażu często odczuwamy radosne pobudzenie przywracające energię całemu ciału, ponieważ wyciszają się negatywne emocje. Pogłębia się poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa.

Pierwsza część zabiegu jest masażem, druga to przebywanie w stanie głębokiej relaksacji. Masaż można wzbogacić zabiegiem pielęgnacyjnym na twarz lub całe ciało z użyciem naturalnych kosmetyków ajurwedyjskich.

Więcej o masażach i terapiach manualnych na stronie .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze