1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. W całej Polsce bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie

W całej Polsce bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie

Ruszyła ogólnopolska akcja bezpłatnych badań Strefa na Zdrowie. W 8 miastach w Polsce: Koszalin, Sieradz, Nowa Dęba, Starogard Gdański, Włocławek, Siedlce, Legnica i Biała Podlaska w specjalnie zaprojektowanym namiocie mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań kardiologicznych, endokrynologicznych, okulistycznych i badania spirometrycznego. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

W tym roku w ramach akcji będzie można wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje:

 1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, jedyne w Polsce badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne
 2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne
 3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa
 4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne
Ideą akcji prozdrowotnej Strefa na Zdrowie jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom. Akcja jest także odpowiedzią na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty. Według danych Ogólnopolskiego Informatora o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne czas oczekiwania na wizytę w poradni endokrynologicznej w Legnicy wynosi od 150 dni do powyżej roku; w Koszalinie do kardiologa czekać trzeba 100 dni, do poradni okulistycznej w Białej Podlaskiej od 293 dni w górę a w Starogardzie Gdańskim na świadczenia z zakresu endokrynologii blisko rok

Z kolei zgodnie z danymi Barometru Fundacji WHC na najdłuższe kolejki natrafiają polscy pacjenci oczekujący do m.in.: endokrynologa (10,3 mies.); kardiologa (3,2 mies.); diabetologa (3 mies.)

Dlatego program Strefa na Zdrowie ma na celu zapewnienie pacjentom dostępu do tych specjalizacji i badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony. Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Dodatkowo pacjenci będą mieli okazję do skorzystania z porad ekspertów i zdobycia praktycznej wiedzy na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POCHP oraz jaskry.

By ułatwić dostęp do badań akcje odbywać się będą w dogodnym punkcie, gdzie pacjenci mogą bez trudu dotrzeć.

Strefa na Zdrowie to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma, który trwa od 2012 roku. Do tej pory przebadanych zostało ponad 16 tysięcy polskich pacjentów podczas aż 79 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski. W tym roku akcja odbędzie się w 8 miastach w Polsce.

Harmonogram bezpłatnych badań:

 • 2 czerwca – Sieradz – 11:00 - 19:00, Rynek
 • 17 czerwca – Nowa Dęba – 10:00 - 18:00
 • 23 czerwca – Włocławek – 10:00 - 18:00, Stary Rynek
 • 30 czerwca – Starogard Gdański - 08:00-16:00, parking przy Starostwie Powiatowym
 • 1-2 września – Siedlce
 • 8 września – Legnica – 10:00 - 19:00, przy ulicy Złotoryjskiej
 • 28 września – Biała Podlaska – 10:00 - 18:00, Rynek
Szczegóły na stronie:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze