1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Jak wczasy odchudzające mogą pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki?

Jak wczasy odchudzające mogą pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki?

Zobacz galerię 5 Zdjęć
W zdrowym ciele zdrowy duch – to łacińskie przysłowie przypomina nam, jak ważne jest dbanie o nasze ciało. Praca nad sobą to długi i żmudny proces. Dlatego nie brakuje sposobów, by urozmaicić tę drogę. Jednym z nich są wczasy odchudzające.

Otyłość coraz większym problemem

Styl życia i jego tempo sprawia, że coraz więcej Polaków ma problem z nadwagą i otyłością. Nic więc dziwnego, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała ja za najgroźniejszą chorobę przewlekłą. Nieleczona prowadzi bowiem do rozwoju wielu chorób: układu krążenia, cukrzycy typu drugiego, zespołu metabolicznego, czy zaburzeń hormonalnych. Otyłość zwiększa także ryzyko zachorowań na niektóre nowotwory. Nadwaga pojawia się wówczas, gdy wskaźnik BMI przekroczy 25 punktów. O otyłości mówimy natomiast w przypadku osób, u których BMI przekroczyło 30 punktów. Według danych Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego z 2017 roku, z tym problemem boryka się już ponad 23% Polaków. To więcej o dwa punkty procentowe, niż wynosi europejska średnia.

Skąd taki problem z wagą?

Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Głównym winowajcą tak ogromnej ekspansji tej choroby jest nieodpowiednie odżywianie. Brak zbilansowanej diety sprawia, że w naszym organizmie zaczynają odkładać się cukry i tłuszcze nasycone. Spożywamy zbyt duże ilości wysokokalorycznego pożywienia. Żyjemy w pośpiechu, więc w naszej diecie goszczą także przetworzone produkty, czyli wszelkiego rodzaju fast foody. Nawet jeśli unikamy tego typu posiłków, ale jemy nieregularnie, to taki nawyk może prowadzić do nadwagi. Jemy też za mało warzyw i owoców, a słodkie napoje są na porządku dziennym. Jednak jedzenie to nie jedyna przyczyna. Problemem jest także siedzący tryb życia i praca za biurkiem, a co za tym idzie całkowity brak aktywności fizycznej. Jeśli dodamy do tego stres i używki, to otrzymamy gotowy przepis na problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Jak zerwać z codziennymi przyzwyczajeniami?

Na szczęście coraz więcej osób dostrzega problemy, jakie niesie ze sobą nadwaga czy otyłość. Walka z redukcją masy ciała nie jest szybka i przyjemna. Wiąże się bowiem z porzuceniem dotychczasowego stylu życia. Zaczynamy ćwiczyć, udajemy się na siłownię, by na nowo poznać własne możliwości. Dla wielu osób takie zmiany wymagają jednak modyfikacji grafiku i wygospodarowania czasu na tego typu aktywności. Problemem może być także brak odpowiedniej wiedzy na temat odżywiania czy treningu. Brak postępów może szybko zgasić zapał i skłonić do zaniechania dalszych prób. Jest jednak sposób, który pozwala skutecznie zmienić nastawienie i nauczyć nas zdrowego trybu życia.

Na czym polegają wczasy odchudzające?

Wczasy odchudzające to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą poznać tajniki własnego organizmu. Tygodniowy urlop w tej formie może nas bardzo wiele nauczyć. Wczasy odchudzające trwają zazwyczaj siedem dni. – Chcemy, by nasi goście w tym czasie porzucili codzienną taryfę ulgową i przełączyli się na tryb intensywnej pracy oraz pełnego zaangażowania – mówi Robert Lis, trener i założyciel . Uczestnicy obozu współpracują z wykwalifikowaną kadrą trenerów i dietetyków. Dzięki pracy w kameralnych grupach trenerzy są w stanie poświęcić czas każdemu uczestnikowi i dostosować program do jego możliwości. Dodatkowo każdy trening jest stopniowany, więc uczestnik może wybrać poziom zaawansowania i trudności. Wczasy odchudzające są organizowane na świeżym powietrzu. Wszelka aktywność fizyczna w takich właśnie warunkach świetnie sprzyja układowi krwionośnemu człowieka.

Jakie korzyści generują wczasy odchudzające?

Uczestnicząc w tego typu obozie mamy ogromną szansę zmienić swoje nawyki. W trakcie wczasów uczestnik bierze bowiem udział w dwóch spotkaniach dietetycznych, podczas których porusza się takie kwestie jak zdrowe nawyki żywieniowe, fundamenty zdrowego odżywiania. Uczestnik wczasów odchudzających poszerzy wiedzę na temat produktów superfoods, czy niezwykle kluczowej roli witamin i minerałów. Przez cały pobyt trenerzy zarażają podopiecznych apetytem na zdrowe ciało i pogodę ducha. Co najważniejsze, przemiana nie kończy się wraz z zakończeniem obozu. Każdy uczestnik otrzymuje bowiem dwunastotygodniowy plan treningowy oraz przepisy posiłków, które były podawane w trakcie pobytu. Dzięki temu kontynuacja metamorfozy nie jest taka trudna. Determinacja zaszczepiona na obozie zdecydowanie ułatwia bowiem realizację kolejnych planów. Doświadczenia uczestników pokazują, że wyjazd na wczasy odchudzające pozwolił im rozpocząć redukcję masy ciała. Dzięki wytrwałości można w ten sposób zrzucić od kilku do nawet kilkunastu kilogramów w ciągu roku. To pokazuje, jak praca z wykwalifikowanymi trenerami i dietetykami może pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze