1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Akceptacja intymnych części ciała? W pełni na to zasługujesz - dowiedz się więcej o zabiegu labioplastyki!

Akceptacja intymnych części ciała? W pełni na to zasługujesz - dowiedz się więcej o zabiegu labioplastyki!

Kobiecość, intymność, seksualność - tak, te obszary także budują zdrowie. Zarówno te fizyczne, jak i emocjonalne, bo bezsprzecznie jesteśmy całością. Jeśli zatem w wymienionych tu sferach nie czujesz się dobrze, trudno może być ci odczuwać radość ze swojego ciała...

Kobiecość, intymność, seksualność - tak, te obszary także budują zdrowie. Zarówno te fizyczne, jak i emocjonalne, bo bezsprzecznie jesteśmy całością. Jeśli zatem w wymienionych tu sferach nie czujesz się dobrze, trudno może być ci odczuwać radość ze swojego ciała. Labioplastyka, wykonywana w katowickim Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED, to zabieg plastyki warg sromowych. Zawalcz o pewność siebie i w pełni zaakceptuj swoje ciało!

Siła intymności

Zdrowa samoocena to niezwykle ważny aspekt życia. Składają się na nią m.in. nasze umiejętności, osiągnięcia, wiedza. Często budujemy ją także na obrazie własnego ciała i relacji, jaką z nim mamy. Rzecz jasna należy zachować duży dystans do tego, co wpływa na naszą samoocenę, bo być może za bardzo bierzemy sobie do serca komentarze innych? A może też sami wobec siebie jesteśmy zbyt surowi?

Kiedy jednak myślimy właśnie o ciele, jego akceptacja może być tym trudniejsza, gdy dotyczy obszarów intymnych. Nie można jednak udawać, że ich nie ma. Jeśli zbyt duże wargi sromowe sprawiają ci dyskomfort, bo uniemożliwiają czerpanie pełnej radości ze sportu, powodują częstsze łapanie infekcji, czy też zabrały ci całą przyjemność z życia seksualnego, to nie jest to błaha sprawa! Specjaliści ginekologii estetycznej wiedzą, że może stanowić to ogromny problem, dlatego też opracowują zabiegi mogące rozwiązać te wyjątkowo delikatne problemy. Labioplastyka jest przeznaczona właśnie dla kobiet borykających się z:

 • przerostem warg sromowych (zarówno małych, jak i wielkich)
 • niesymetryczną budową warg sromowych
 • utratą estetycznego wyglądu warg sromowych, np. po przebytych porodach, w związku z zaburzeniami hormonalnymi czy nawet na skutek piercingu
 • utratą pełnej sprawności seksualnej i przyjemności ze zbliżeń.

W trosce o kobiety

Zabieg labioplastyki przede wszystkim musi być bezpieczny, skuteczny i jak najmniej inwazyjny. Takie też są zabiegi, które przeprowadza się przy użyciu lasera MonaLisa Touch. To urządzenie stworzone specjalnie z myślą o delikatnych i mocno ukrwionych kobiecych okolicach intymnych, co podkreślają . Co ważne, problemy tego typu nie są zależne od wieku. Mogą zmagać się z nimi zarówno młode kobiety, jak i te nieco starsze. Zabieg wykonywany opisywaną tu metodą skierowany jest do każdej z nich.

Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, zupełnie nie da się porównać terapii przeprowadzanej laserem do tej, w której tradycyjnie używało się skalpela. W tym wypadku krwawienie jest zminimalizowane, bo efekty osiągane w tego rodzaju terapii bazują na koagulacji tkanek. Znacznie ogranicza to obszar poddany zabiegowi, redukuje ryzyko wystąpienia blizn pozabiegowych, pojawienie się ewentualnej opuchlizny, a także skraca czas potrzebny na rekonwalescencję. Wszystko rzecz jasna zależy od danej kobiety, bo każde ciało jest zupełnie inne, inaczej reaguje na zabieg, wymaga indywidualnej opieki i ma swoje własne, niepowtarzalne potrzeby - przeważnie pełna regeneracja trwa jednak około 3-4 tygodni.

Daj sobie szansę!

Zapewne może niepokoić cię także ból, ale spokojnie. Do zabiegu wystarczy miejscowe znieczulenie specjalnie dedykowanym do tego kremem. Co istotne, czas zabiegu także nie jest długi, a zaraz po jego wykonaniu możesz wrócić do domu i zaopiekować się sobą w sposób, jaki najbardziej lubisz. Bo to właśnie ty jesteś w tym wszystkim najważniejsza - twoje emocje, samoocena, radość czerpana ze swojego ciała i bliskości, przed którą nie musisz się już chować!

Dowiedz się więcej o zabiegu labioplastyki! Wejdź na stronę

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze