1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Zobacz efekt, nie aparat ortodontyczny

Zobacz efekt, nie aparat ortodontyczny

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Choć aparaty ortodontyczne są dziś zdecydowanie bardziej popularne niż kilka lat temu, wiele osób nadal wzbrania się przed podjęciem decyzji o leczeniu z ich zastosowaniem ze względów estetycznych.

Indywidualne aparaty lingwalne są idealnie dopasowane do zębów pacjenta, dzięki czemu szybciej i sprawniej ustawiają zęby niż standardowe aparaty ortodontyczne.  Precyzja ta gwarantuje także  dużo większą wygodę użytkowania niż w przypadku rozwiązań standardowych. 

Aparat lingwalny to innowacyjne rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i młodszych pacjentów. Jest on zupełnie niewidoczny,  więc stanowi doskonałą alternatywę dla typowego, mocno odznaczającego się na zębach aparatu ortodontycznego. Leczenie  pozostaje sekretem pacjenta, w związku z czym metoda ta jest idealna dla osób, dla których jest to ważne ze  względów estetycznych oraz dla tych, którzy z racji wykonywanego zawodu nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie aparatu ortodontycznego. Zamki są przyklejone od wewnętrznej strony zęba i zupełnie nie widać ich na zewnątrz, nawet przy szerokim uśmiechu!

Aparat językowy różni się od zewnętrznego także  brakiem pierścieni. Same zamki są tylko „przenośnikami” sił z łuku aktywnie działającego na ząb. Aparatem językowym można wyleczyć obecnie każdą wadę zgryzu. Wielu dentystów uważa, że jest to doskonałe rozwiązanie. Leczenie niektórych wad jest znacznie krótsze, w innych łatwiejsze niż w technice tradycyjnej. Aparaty lingwalne wykonywane są indywidualnie na zamówienie konkretnego pacjenta. Każdy z nich otrzymuje dodatkowo  możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego leczenia jeszcze przed założeniem zamków, co jest także ogromną zaletą.

Stosowanie aparatów lingwalnych poparte jest ponad 35-cio letnim doświadczeniem w pracy nad unowocześnieniami zarówno w zakresie kształtu, jak i komfortu pacjenta. Jak każdy aparat stały, początkowo po założeniu może być niewygodny, zwłaszcza podczas mowy. Z reguły jednak dyskomfort mija po kilku dniach. Mogą być stosowane u pacjentów w różnych grupach wiekowych. W leczeniu za pomocą aparatów lingwalynch specjalizuje się dr Katarzyna Łoza-Sołtyk z Kliniki Soldent. Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce wprowadziła je na nasz rynek, korzystając z wachlarza doświadczeń wymienianych z lekarzami z zagranicy, którzy stosują tę metodę już od ponad 30 lat.

Jako jedna z nielicznych w kraju wykonuje ortodontyczne leczenie aparatami lingwalnymi za pomocą indywidualnie wykonywanych zamków INCOGNITO oraz niedawno wprowadzonych na rynek zamków typu WIN. Jej umiejętności potwierdzają międzynarodowe certyfikaty i dyplomy, a także uśmiechy setek zadowolonych pacjentów. Podsumowując – aparaty lingwalne są niezastąpioną alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych z wielu względów. Niewidoczne na zębach, doskonale wspomagają leczenie wad zgryzu, przywracając nam zdrowe uzębienie i doskonałe samopoczucie.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze