1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Co na opadające powieki? Laser – wyjątkowo skuteczny sposób

Co na opadające powieki? Laser – wyjątkowo skuteczny sposób

Delikatna skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji na co dzień. Wklepujemy w nią przeznaczone tylko pod oczy kremy przeciwzmarszczkowe, stosujemy ziołowe kompresy, maseczki i zimne okłady. Mimo naszych starań skóra wokół oczu z czasem traci swoją jędrność, estetyczny wygląd i robi się jej jakby więcej. Próbujemy to zatuszować specjalnym makijażem, dedykowanym opadającej powiece, ale on nie zawsze jest skuteczny, a czasem wręcz podkreśla defekt. Niestety, w niwelowaniu opadającej powieki tradycyjna kosmetologia jest bardzo często bezskuteczna, pomocy trzeba więc szukać w gabinetach medycyny estetycznej. 

Delikatna skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji na co dzień. Wklepujemy w nią przeznaczone tylko pod oczy kremy przeciwzmarszczkowe, stosujemy ziołowe kompresy, maseczki i zimne okłady. Mimo naszych starań skóra wokół oczu z czasem traci swoją jędrność, estetyczny wygląd i robi się jej jakby więcej. Próbujemy to zatuszować specjalnym makijażem, dedykowanym opadającej powiece, ale on nie zawsze jest skuteczny, a czasem wręcz podkreśla defekt. Opadające powieki – co robić? Niestety, w niwelowaniu opadającej powieki tradycyjna kosmetologia jest bardzo często bezskuteczna, pomocy trzeba więc szukać w gabinetach medycyny estetycznej. 

Sposoby na opadającą powiekę

Nadmiar skóry na górnej powiece stanowi nie tylko problem natury estetycznej, lecz także zdrowotnej. Opadająca powieka bardzo często osiąga tak zaawansowaną postać, że może ograniczać pole widzenia. Z tego powodu w wielu przypadkach zabieg blefaroplastyki jest jedyną możliwością na odzyskanie młodego wyglądu oraz komfortu widzenia. Są dwie możliwości proponowane przez lekarzy medycyny estetycznej w celu korekty opadającej powieki. Pierwsza z nich, to interwencja chirurgiczna, która niestety wiąże się z dużo dłuższym czasem gojenia, a także ryzykiem pozostawienia widocznych blizn. Drugim, dużo bezpieczniejszym sposobem, przynoszącym niemal natychmiastowe efekty i niewymagającym tak długiej rekonwalescencji, jest.

Co na opadające powieki? Blefaroplastyka laserowa - alternatywa dla skalpela

Laserowa korekta powiek nie oznacza oczywiście, że to terapia zupełnie nieinwazyjna. Podobnie, jak zabieg chirurgiczny, polega na wycięciu nadmiaru skóry na górnej powiece, tyle, że w tym przypadku lekarz posługuje się laserem, a nie skalpelem. Blefaroplastyka laserowa to sposób na opadające powieki, który w porównaniu do operacji plastycznej oka, zmniejsza ryzyko powikłań, nie wymaga hospitalizacji, a czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum.

Blefaroplastyka powiek najczęściej przeprowadzana jest za pomocą najnowszej generacji lasera frakcyjnego – Xide CO2. W przeciwieństwie do metody chirurgicznej, ten zabieg nie pozostawia nieestetycznych blizn oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Metoda laserowa również może powodować obrzęki i siniaki, ale są one krótkotrwałe i znacznie mniejsze, niż ma to w miejsce w przypadku interwencji skalpelem.

Kto wykonuje zabieg?

Blefaroplastyka laserowa powinna być przeprowadzona przez lekarza, idealnie gdy jest nim okulista, ponieważ ma doskonałą wiedzę na temat budowy oka i powieki oraz zależności między nimi. wykonywana jest właśnie przez doświadczonego okulistę, który na co dzień przeprowadza operacje na gałce ocznej. Jest on więc właściwą osobą na właściwym miejscu, dla której żadne oko nie ma tajemnic.

Laserowe upiększanie i leczenie okolic oczu

Laserowa korekta powiek pomaga nie tylko w pozbyciu się problemu opadającej powieki. Ma ona również inne zastosowanie, którego celem jest poprawa wyglądu skóry wokół oczu. Laser pozwala na precyzyjne usuwanie wielu niedoskonałości i zmian skórnych w sposób nieinwazyjny, co jest szczególnie ważne w tak delikatnym miejscu, jakim są okolice oczu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze