1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Koronawirus - apel Światowej Organizacji Zdrowia

(Fot. iStock)
By chronić siebie i zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, stosuj kilka prostych zasad - radzi Światowa Organizacja Zdrowia.

Kampania "Be ready - bądź gotowy na #koronawirus" zorganizowana przez WHO (World Health Organisation) oraz Organizację Narodów Zjednoczonych opiera się na trzech prostych filarach:

  1. Bądź bezpieczny. Przede wszystkim przestrzegaj zasad higieny: jak najczęściej myj ręce, a kiedy przebywasz w przestrzeniach publicznych, nie dotykaj twarzy. Prewencja jest najważniejsza, lepiej unikać dużych zgromadzeń ludzi a tam, gdzie to możliwe, przejść na pracę zdalną.
  2. Bądź dobrze poinformowany. Codziennie aktualizuj swoją wiedzę na temat epidemii wirusa. Sprawdzaj informacje jedynie w sprawdzonych źródłach. WHO rozpoczęła  kampanię twitterową - korzystając z hashtagów #coronavirus i # COVID19, każdego dnia możesz otrzymać sprawdzone informacje oraz porady, dające poczucie bezpieczeństwa.
  3. Bądź życzliwy. Okazuj empatię każdemu, kogo sprawa wirusa dotyczy. Dziel się faktami i nie daj się wciągnąć w histerię.
(Fot. WPA Secretariat)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze