1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Trening to nie wszystko. Zobacz, czy warto zainwestować w dietę online

(Fot. iStock)
Marzy ci się wyrzeźbiona muskulatura, jednak efekty treningów są raczej mizerne? Może za to odpowiadać źle zbilansowana dieta. Jeśli chcesz budować masę mięśniową, to taką samą wagę musisz przywiązywać do treningów jak do tego, co jesz. Układanie diety na masę nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać – dlatego zdecydowanie lepsze efekty przynoszą plany żywieniowe opracowywane przez specjalistów.

Jeżeli intensywnie ćwiczysz, potrzebujesz dużo energii oraz diety, która zaspokoi potrzeby żywieniowe. Treningi mające na celu budowę masy mięśniowej wymagają tego, aby jeść więcej białka. Jego podaż powinna wynosić nawet 1,6 do 2,2 gram na kilogram masy ciała. Do tego dochodzi większe zapotrzebowanie na węglowodany będące źródłem energii oraz na tłuszcze pomagające m.in. lepiej przyswajać witaminy. Jeśli chcesz dbać o formę i rzeźbić mięśnie z głową, to świetnie sprawdzi się profesjonalnie ułożona dieta przez Internet.

Dieta online, czyli profesjonalnie ułożony plan żywieniowy

Plany dietetyczne online kojarzą się zwykle ze sposobem na schudnięcie. Jednak w ofercie niektórych specjalistów od żywienia – takich jak Akop Szostak – znajduje się również układanie diety na masę: https://akopszostak.com/dieta-online/. Tego typu diety indywidualne online cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gdyż są skuteczne, smaczne, a stworzenie takiego planu żywieniowego nie kosztuje fortuny. Ponadto taki jadłospis – mimo że zostanie ułożony przez Internet – będzie optymalnie dopasowany do oczekiwań danej osoby.

Kluczem do tego, aby dieta online przyniosła spodziewane rezultaty, jest zebranie szczegółowego wywiadu na temat osoby chcącej zbudować muskulaturę. Specjalista układa plan żywieniowy pod kątem tego, jak często i jak intensywnie ćwiczy jego podopieczny i w jakim czasie ma on zamiar zwiększyć masę.

Oprócz tego codzienne menu jest układane na podstawie informacji dotyczących wieku, płci i dziennego zapotrzebowania energetycznego. Przestrzeganie zasad tak ułożonej diety to sposób na sukces – oczywiście, jeżeli zostanie ona połączona z odpowiednimi ćwiczeniami.

Co trzeba jeść, aby zbudować masę?

Jeśli oddasz sprawy związane ze swoim żywieniem w ręce specjalisty, nie musisz martwić się o to, że w diecie zabraknie witamin, minerałów i składników odżywczych. Ponadto jadłospis będzie idealnie zbilansowany, abyś nawet intensywnie trenując, nie nabawił się problemów ze zdrowiem.

Budując masę, będziesz spożywał zdecydowanie więcej kalorii niż osoby, które nie ćwiczą lub które chcą utrzymać wagę. Istotą tej diety jest jednak jedzenie zdrowych, wysokiej jakości produktów.

W związku z tym, że białko będzie stanowiło źródło aż 10 - 30% dostarczanych kalorii, na twoim talerzu często będzie pojawiać się chude mięso, ryby, jajka i nabiał. Natomiast abyś miał dostatecznie dużo energii, aby trenować, specjalista zaleci ci jedzenie m.in. pieczywa pełnoziarnistego i brązowego ryżu, czyli „dobrych węglowodanów”.

Będziesz jadł też więcej tłuszczów nasyconych znajdujących się np. w oliwie z oliwek oraz w orzechach. Całość uzupełni przyjmowanie suplementów – sprawdzonych preparatów zaleconych przez specjalistę.

Przepis na sukces – dobra dieta i plan treningowy online

To, ile kosztuje dieta na masę, nie powinno mieć największego wpływu na to, czy zdecydujesz się na usługi danego specjalisty. Wybierz profesjonalistę, z którym będziesz miał faktyczny kontakt i który będzie analizował Twoje postępy.

Jadłospis i ćwiczenia dopasowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i celów pozwolą szybko zbudować masę oraz muskulaturę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze