1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Soki tłoczone na zimno polecane w codziennej diecie

Soki tłoczone na zimno polecane w codziennej diecie

(Fot. materiały partnera)
Naturalne soki owocowe cenione są za doskonały skład, walory smakowe oraz wartości odżywcze. W XXI w. wiele osób nie ma czasu na przyrządzanie zdrowych posiłków i zjadanie pięciu porcji warzyw oraz owoców. Z tego też powodu, coraz częściej spożywane są koktajle, musy oraz soki, które pomagają w uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów. Dodatkowo, soki naturalne odpowiednio nawadniają organizm i wszystkie komórki organizmu. Warto pamiętać, że dorosła osoba powinna wypijać około 30 mililitrów wody na każdy kilogram masy ciała. Najłatwiej uzupełniać płyny właśnie za pomocą soków.

Dlaczego warto pić każdego dnia naturalne soki?

Tłocznia soków oferuje wysokiej jakości produkty, które charakteryzują się naturalnym składem. Bazują one na jabłkach, które są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego. Te pyszne, polskie owoce wspierają trawienie, przyspieszają metabolizm i wpływają korzystnie na pracę układu pokarmowego. Ponadto, są one bogatym źródłem antyoksydantów, które hamują działanie wolnych rodników. Pyszne i zdrowe naturalne napoje są także bogatym źródłem witaminy C, która wspiera układ immunologiczny do walki z wirusami a także wzmacnia układ krwionośny. W naturalnych sokach występują także inne witaminy i minerały, wśród których można wyróżnić między innymi potas. Ten makroelement jest niezbędny w prawidłowej pracy mięśni oraz nerwów. Wyżej wymieniony elektrolit odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu gospodarki wodnej na odpowiednim poziomie.

Soki skarbnicą witaminy A oraz E

Soki naturalne są skarbnicą zdrowia, urody i dobrego smaku. W składzie soków owocowych znajduje się witamina A, która odgrywa bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu narządu wzroku. Ten retinol jest naturalnym antyoksydantem, który również wspiera odporność. Codzienne picie soków z pewnością przyczyni się do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Owoce posiadają naturalny, zdrowy cukier, dzięki czemu nie trzeba ich dodatkowo dosładzać. Są one w smaku słodko-kwaśne i bardzo wyraziste. Mogą stanowić one napój poobiedni bądź poranny. Jedna szklanka soku korzystnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie, gdyż w ich składzie znajduje się cenna witamina E.

Zobacz także: https://milionkobiet.pl/tlocznia-sokow/

Soki NFC, które zachowują maksymalny poziom właściwości odżywczych

Sok tłoczony na zimno zwany jest również sokiem NFC, co oznacza że nie pochodzi on z koncentratu. Co ważne, nie posiada on w składzie wody, cukru oraz niepotrzebnych konserwantów, barwników i aromatów. W smaku jest bardzo świeży, rześki i naturalnie mętny, gdyż w żaden sposób nie jest filtrowany, dzięki czemu zachowuje wiele cennych właściwości. Tłoczone soki są naturalnymi suplementami diety, z całą pewnością warto je spożywać przez cały rok. Pyszne i zdrowe napoje owocowe polecane są całym rodzinom zarówno dorosłym jak i również dzieciom. Stanowią doskonałą i przede wszystkim zdrową alternatywę dla sztucznie słodzonych napojów gazowanych. Warto stawiać na jakość i zdrową żywność, gdyż ona wspiera cały organizm i chroni przed chorobami cywilizacyjnymi XXI wieku.

Bomba witaminowa zawarta w jednej szklance soku

Soki pozyskiwane są z dojrzałych w naturalnym słońcu owoców. Zawierają one w sobie wiele cennych elektrolitów i co ważne charakteryzują się one doskonałą przyswajalnością. Nie obciążają one organizmu nadmiernym trawieniem, lecz bardzo szybko przechodzą przez układ pokarmowy. Zapewniają na długo uczucie sytości, dlatego polecane są osobom, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej sylwetki. Soki owocowe są prawdziwą bombą witamin. Już jedna szklanka dziennie wspiera organizm.

Szukasz soków tłoczonych na zimno? Odwiedź: https://zdrowysok.com/11-soki-tloczone.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze