1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Materace o prawie 100-letniej tradycji, które doskonalą się z upływem czasu. Poznaj historię marki Hilding

Materace o prawie 100-letniej tradycji, które doskonalą się z upływem czasu. Poznaj historię marki Hilding

(Fot. materiały partnera)
Komfortowy sen jest jednym z ważniejszych czynników naszego życia. Jego odpowiednia jakość oraz wystarczająca długość wpływają na nasze ogólne zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednak by sen spełniał swoje podstawowe założenia, potrzebne są nam do tego niezbędne elementy. Odpowiednie łóżko, dobrej jakości pościel i prześcieradło, a przede wszystkim materac o prawidłowej grubość i twardości to podstawowe składniki wpływające na nasz codzienny sen.

Odpowiedni materac kluczem do sukcesu

Podstawowym czynnikiem przy wyborze materaca jest jego wielkość. Materac musi być idealnie dopasowany do rozmiaru łóżka. Najczęściej spotykane warianty to materac 180x200 cm, 200x200 cm oraz 200x220 cm. Podczas snu istotne jest utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Aby materac pozytywnie wpływał na nasze zdrowie, nie powinien być zbyt miękki, żeby ciało nie zapadało się w nim. Zbyt twardy materac nie zapewni za to odpowiedniego podparcia. Idealnie wyważone twardość i grubość materaca to klucz do tego, aby nasze mięśnie mogły się zregenerować podczas snu. Przy nieodpowiedniej twardości są bowiem ciągle spięte i zmuszone do wysiłku. Głównym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze twardości materaca, jest nasza waga. Odpowiednia elastyczność materaca pozwala naszemu ciału na należyty odpoczynek. Dobrze dobrane parametry materaca pozwolą nam obudzić się o poranku bez bólu kręgosłupa oraz odcinka szyjnego. Dobre podparcie, w postaci materaca, przekłada się na jakościowy sen. Rzadziej musimy zmieniać pozycję ciała, dzięki czemu nie budzimy się zbyt często, a nasz sen jest twardszy i wydajniejszy.

(Fot. materiały partnera)

Marka Hilding

Jednym z najpopularniejszych producentów materacy jest marka Hilding, która powstała w 1939 roku w Szwecji. Od tego czasu znacznie wzrosła jej sława, a marka rozwinęła swoją produkcję na około 30 rynków w Europie oraz Azji. Obecnie jest jedną z wiodących marek na rynku materacy. Główna siedziba producenta znajduje się w Szwecji, w mieście Malmö. Marka Hilding posiada ponad 30 filii i zatrudnia około 5600 pracowników. Fabryka materacy Hilding w Polsce znajduje się w miejscowości pod Poznaniem. Działa od 2001 roku i jest jedną z najnowocześniejszych fabryk tego producenta, produkującą około 2 miliony materacy rocznie. Wiodącym przesłaniem marki Hilding jest sen jako źródło codziennej energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. Marka od przeszło 100 lat udoskonala swoją kolekcję materacy, wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania.

Dlaczego warto wybrać materac od marki Hilding?

Materace marki Hilding przejęły polski rynek. Są dostępne w wielu sklepach oraz sieciach handlowych. Jednym z przedsiębiorstw, w którym możemy nabyć materac od tej marki, jest materacewloclawek.eu. Hilding Anders Polska posiada jedno z najnowocześniejszych laboratoriów, w którym testowane są komponenty do produkcji materacy, dzięki temu materace Hilding posiadają najwyższą jakość przekładającą się na maksymalny komfort naszego snu. Każdy z produktów, zanim trafi w nasze ręce, poddawany jest wszelakim testom oraz badaniom, które monitorują standard jakościowy wyrobu.

Marka Hilding nie spoczywa na laurach. Od kilkudziesięciu lat nieustannie badana jest jakość produktów oraz wszystkich elementów składowych pod kątem trwałości oraz wytrzymałości. Dzięki tym testom nasz materac jest odporny na szybkie zużycie. Systematycznie przeprowadzane są również badania sprężyn, włóknin, pianek oraz pokrowców, tak by finalny produkt spełniał oczekiwania wszystkich odbiorców. Kolejnym aspektem przemawiającym za tym, że warto wybrać materac marki Hilding, jest wieloletnie doświadczenie. Każdy z pracowników zajmujących się badaniem, kontrolą oraz wyrobem materaca posiada ogromną wiedzę oraz wyspecjalizowaną praktykę. Marka Hilding skupia swoją uwagę na nowoczesności. Wykorzystuje wszystkie nowatorskie rozwiązania techniczne dostępne na rynku. Laboratorium posiada maszyny najnowszej generacji, dzięki którym możliwa jest do przeprowadzenia siła wytrzymałościowa materacy. Znajduje się w nim również prasa manualna.

Bez wątpienia marka Hilding jest jednym z wiodących producentów materacy. Jej wieloletnie doświadczenie, stawianie na dobrą jakość oraz ciągła chęć rozwoju skutkują wyrobami najwyższej rangi. Pamiętajmy, że dobrze dobrany materac wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Noc bez przebudzeń oraz poranek bez jakiegokolwiek dyskomfortu to niezaprzeczalny sukces tej marki. Ponadto komfortowy i dobry jakościowo sen potrafi diametralnie odmienić nasze codziennie życie.

(Fot. materiały partnera)
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze