1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Czy jesteśmy gotowi na korektę nosa?

Czy jesteśmy gotowi na korektę nosa?

(Fot. materiały partnera)
Bardzo wiele osób ma problemy z tym, jak wygląda ich nos – marzy im się jego korekcja. Nie jest to jednak takie proste, bo koszty potrafią być ogromne, a i okres rekonwalescencji nie jest wcale krótki. Na pewno przez kilka tygodni nie będziemy w stanie wychodzić z domu – chyba, że chcemy to robić z twarzą pokrytą siniakami i obrzękami. Konieczne jest uświadomienie sobie, że jest to poważny krok – jak już zdecydujemy się zmienić kształt swojego nosa to ciężko będzie to odwrócić. Dlatego też na pewno jest to decyzja, którą warto sobie kilka razy przemyśleć.

Pamiętajmy o tym, że nie musimy wszyscy wyglądać tak samo – obecnie bardzo popularne staje się upodabnianie do niektórych aktorek czy celebrytów. Chcemy wyglądać tak jak oni, ponieważ wiemy, że udało im się osiągnąć sukces. Wygląd to jednak naprawdę nie jest najważniejsza sprawa i nawet korekta nosa nie zapewni nam natychmiastowej sławy czy wspaniałej kariery; może się tak naprawdę okazać, że po jej wykonaniu nie wzrośnie nawet nasza samoocena. Taka operacja powinna być więc świadomą decyzją, którą podejmujemy z wielu względów, a nie tylko dlatego, że chcemy wyglądać tak, jak ktoś inny.

Kiedy faktycznie warto wykonać korekcję nosa?

Na pewno lepsze powody do zapisania się na taką operację mają osoby, które faktycznie urodziły się z wyjątkowo niefortunnym kształtem nosa – czasami jest on nieproporcjonalnie duży lub o wiele za szeroki. Zdarza się także, że jest on zakrzywiony i jest to bardzo mocno widoczne, gdy ktoś patrzy na nas z profilu. Takie problemy są już dużo trudniejsze, bo niektórzy przez lata muszą znosić drwiny ze strony rówieśników – nic więc dziwnego, że szybko zaczynają zbierać pieniądze na korektę nosa, która ich od tego uwolni.

Dobrym powodem będą także oczywiście wszelkiego rodzaju utrudnienia wynikające z kształtu naszego nosa – czasami krzywa przegroda wywołuje u nas chrapanie i po prostu trudno nam się oddycha. Wtedy wykonywana jest zarówno korekcja przegrody, jak i poprawa ogólnej estetyki nosa. Tutaj lekarz ma za zadanie przede wszystkim zapewnić pacjentowi większy komfort podczas codziennego życia.

Przemyśl to dobrze

A jeżeli żaden z wymienionych problemów cię raczej nie dotyczy i po prostu marzy ci się inny kształt nosa – pomimo że z twoim nie dzieje się nic złego – to jeszcze raz to sobie dobrze przemyśl. Korekcja nosa to nie to samo, co nieinwazyjny zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Być może w twoim przypadku wystarczy jednak lepiej wykorzystać techniki makijażu lub przynajmniej poczekać trochę czasu, aby upewnić się w swoim postanowieniu. W Warszawie polecamy klinikę chirurgii plastycznej Timeless. Pracują tam doświadczeni specjaliści i lekarze.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze