1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Zabieg Endolift – alternatywa dla skalpela i doskonałe efekty!

Dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, klinika Estetica Nova
Czy można uzyskać doskonałe efekty odmłodzenia już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej? Tak! Endolift to lifting, ujędrnienie i redukcja tkanki tłuszczowej – świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy poszukują małoinwazyjnych zabiegów bez konieczności przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Jak wygląda procedura i jakie daje efekty? Wyjaśniamy wraz z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova.

Jak działa Endolift?

Jeśli szukasz zabiegu liftingującego i redukującego tkankę tłuszczową, to Endolift jest dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. To nowoczesny zabieg laserowy, który emituje poprzez światłowody energię o długości fali 1470 nm. Działa bardzo precyzyjnie i wielokierunkowo. – Laser ten używany jest do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz do retrakcji włókien kolagenowych poprzez działanie cieplne – wyjaśnia dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Zabieg ten działa więc na dwóch płaszczyznach. Dzięki selektywnemu oddziaływaniu stymuluje neokolagenezę, redukuje wiotkość skóry, ujędrnia ją, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i likwiduje tzw. chomiczki. Świetnie sprawdza się w celu konturowania twarzy (w tym podkreślenia konturu żuchwy) oraz redukcji drugiego podbródka. Zabieg można również wykonywać w celu modelowania sylwetki, podniesienie pośladków, redukcji tłuszczyku na obszarze ud, brzucha czy nad kolanami.

Jak przebiega zabieg?

Endolift wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania, nie jest również konieczne znieczulenie, ale dla komfortu pacjenta można je podać oraz zastosować nawiew zimnego powietrza. Lekarz dezynfekuje obszar zabiegowy i wprowadza pod skórę nowoczesne optyczne włókno FTF, aby bezpiecznie, precyzyjnie i równomiernie podać określoną energię. Zabieg jest małoinwazyjny, nie wymaga tworzenia specjalnych nacięć, a przez to na skórze nie pojawiają się blizny i inne ślady. Sama procedura trwa od 30 do 60 minut.

Bez rekonwalescencji i bez obciążeń

To, co jest wyjątkowego w zabiegu Endolift, to fakt, że zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych i bolesnych procedur chirurgii plastycznej, ale nie wymaga on ze strony pacjenta aż tylu poświęceń. – Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej potrafią dać znakomite efekty już po jednym zabiegu. Tak też jest w przypadku Endolift. To obietnica doskonałych efektów bez konieczności przechodzenia rekonwalescencji. Dlatego pacjenci tak chętnie decydują się na ten zabieg. W tym przypadku procedura nie jest uciążliwa dla pacjenta, nie musi on przechodzić długotrwałej rekonwalescencji. To wielkie udogodnienie dla osób, które nie chcą, obawiają się lub nie mogą korzystać z bardziej obciążających procedur. Pacjent od razu może wrócić do swoich codziennych obowiązków – wyjaśnia dr Ewa Rybicka. Po zabiegu mogą pojawić się zasinienie, krwiaczki lub delikatne odrętwienie i obrzęk skóry. Są to indywidualne objawy, które upływają w ciągu kilku dni.

Widoczne efekty

Natychmiastowym efektem zabiegu jest napięcie skóry. Natomiast po kilku miesiącach widoczne będzie jej wyraźne ujędrnienie, odmłodzenie i wyszczuplenie. Efekty narastają w czasie, wtedy to w skórze następują zmiany i jej przebudowa oraz remodeling. – Endolift jest zabiegiem jednorazowym, ale jeżeli jest konieczność powtórzenia z powodu bardzo dużego podbródka lub bardzo dużych „chomiczków”, to wtedy wykonujemy procedurę po 4–6 miesiącach – dodaje dr Rybicka. Zabieg ten jest doskonałą propozycją dla osób, które poszukują naturalnych efektów odmłodzenia, poprzez stymulowanie organizmu do produkcji własnego kolagenu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Endolif to zabieg o wysokim profilu bezpieczeństwa i skuteczności, ale jak w przypadku innych procedur istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie może być on wykonywany u kobiet w ciąży oraz osób przyjmujących leki uwrażliwiające na światło. Cierpiących na nowotwory, cukrzycę i choroby serca oraz z zaburzeniami krzepnięcia krwi, z AZS i aktywnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.

Osoby zainteresowane zabiegiem zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym dr Ewa Rybicka krok po kroku prezentuje, jak wygląda przebieg zabiegu Endolift (redukcja tkanki tłuszczowej i tzw. „chomiczków” na twarzy czterdziestokilkuletniej pacjentki). Natychmiastowym efektem zabiegu jest napięcie skóry, a po kilku miesiącach widoczne będzie wyraźne ujędrnienie i odmłodzenie skóry.

Więcej informacji znajdziesz na:

https://esteticanova.com.pl/zabieg/endolift-laserowy-lifting-twarzy-i-ciala-178

http://www.endolift.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze