1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Pełna harmonia z Open Clinic

(Fot. iStock)
Medycyna estetyczna przynosi coraz skuteczniejsze rozwiązania, które pomagają poprawić wygląd i zlikwidować niedoskonałości. Gwarancją sukcesu jest innowacyjna i bezpieczna technologia urządzenia w rękach ekspertów. Gdy problemem są trudne do usunięcia blizny i rozstępy, najlepiej sprawdzą się zabiegi wykonane multiaplikacyjną platformą laserową Alma Harmony XL Pro w warszawskiej klinice Open Clinic.

Alma Harmony XL Pro – wszechstronne narzędzie do walki z niedoskonałościami

Blizna pooperacyjna zazwyczaj kształtuje się około roku, po tym czasie jej wygląd się nie zmienia. Podobnie jest z rozstępami, czyli wrzecionowatymi pasmami na skórze najczęściej zlokalizowanymi na udach, brzuchu, pośladkach i innych częściach ciała. O blizny warto dbać od momentu ich powstania produktami na bazie silikonów i flawonoidów. Ale jeśli pielęgnacja nie przyniesie oczekiwanych efektów i skóra nie zagoi się prawidłowo, trzeba sięgnąć po silniejsze rozwiązania – specjalistyczne zabiegi laserowe.

Alma Harmony XL Pro zdobyła uznanie lekarzy i kosmetologów na całym świecie, ponieważ jest wszechstronnym narzędziem do walki z niedoskonałościami. Łączy różne typy technologii: laser, światło podczerwone i ultradźwięki i tym samym likwiduje większość problemów estetycznych i dermatologicznych.

Platforma laserowa najnowszej generacji izraelskiej firmy Alma Lasers posiada kilka innowacyjnych technologicznie głowic, a w wersji Alma Harmony XL Pro Special Edition – dwie nowe – ClearSkin Pro i Dye-VL Pro. Dzięki głowicy ClearSkin Pro laser wnika głęboko w skórę, powodując niegroźne dla naszej tkanki uszkodzenie termiczne. To dzięki nim skóra zacznie się odbudowywać – stanie się wyraźnie napięta, odmłodzona i rozświetlona. Za to głowica Dye-VL Pro nadaje się do usuwania zmian naczyniowych i pigmentacyjnych. Rozpoznaje ilość nagromadzonej w naskórku melaniny i samodzielnie dobiera wiązki światła, przez co usuwa przebarwienia bez powikłań. Energia przepływa wyłącznie do zmienionych komórek – zdrowe komórki pozostają nienaruszone. Zabieg jest szybki i komfortowy, ponieważ głowica jest wyposażona w zaawansowany aplikator chłodzący.

Do usuwania rozstępów najczęściej wykorzystywany jest Clear Lift – laser frakcyjny i nieablacyjny, który nie uszkadza naskórka. Urządzenie wysyła bardzo krótkie impulsy o wysokiej energii, co rewitalizuje i odmładza naskórek poprzez stymulację włókien kolagenowych w skórze do odbudowy. W tym przypadku terapia także jest bezbolesna – systemy chłodzące niwelują dyskomfort związany z emisją ciepła. Zabiegi nie wymagają rekonwalescencji, a pacjenci bezpośrednio po ich wykonywaniu mogą wrócić do codziennych aktywności.

Jedynym zaleceniem pozabiegowym jest unikanie słońca – nieeksponowanie obszarów ciała poddawanych działaniu lasera, a także rezygnacja z sauny, gorących kąpieli oraz nadmiernego wysiłku. Jeśli blizny bądź rozstępy były płytkie i świeże, jeden zabieg powinien przynieść zadawalające efekty, ale najlepiej przygotować się na serię trzech–sześciu zabiegów wykonywanych co cztery tygodnie. Oczywiście dokładny plan kuracji zaproponuje specjalista medycyny estetycznej po wnikliwej analizie zmian.

Zabiegi w Open Clinic

W klinice Open Clinic w Warszawie największą popularnością wśród pacjentów cieszy się terapia z wykorzystaniem głowicy Clear Skin. Ten szczególny zabieg daje rozwiązanie dla problemu z aktywnym trądzikiem zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Jest to lecznicze rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddać się antybiotykoterapii.

Nasi pacjenci również chętnie korzystają z zabiegów Dye-VL, ponieważ poprzez zamykanie naczynek oraz redukcję rumienia uzyskujemy już po pierwszym zabiegu efekt fotoodmłodzenia i zwężenia rozszerzonych ujść łojowych.

W przypadku blizn oraz rozstępów (nawet dziesięcioletnich) stosujemy terapię łączoną iPixel i ClearLift. Jest to terapia połączenia dwóch laserów ablacyjnego oraz nieablacyjnego. IPixel, czyli laser ablacyjny, pozwala na resurfacing, czyli wyrównanie przerośniętej blizny z powierzchnią skóry. ClearLift natomiast przebudowuje głębokie warstwy skóry. Przy połączeniu tych dwóch technologii uzyskujemy najlepsze i najszybsze efekty – mówi właścicielka kliniki, Kamila Kozłowska.

Więcej informacji na openclinic.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze