1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Echolaser – przełom w usuwaniu guzów tarczycy

(Fot. materiały partnera)
Guzy tarczycy to jedna z głównych przyczyn wizyty u endokrynologa. Zmiany w obrębie szyi mogą powodować duszności, chrypkę i zaburzenia połykania. Obecnie pacjenci z tą przypadłością nie są skazani jedynie na inwazyjny zabieg operacyjny. Echolaser to nowoczesne narzędzie przeznaczone do eliminacji łagodnych guzów tarczycy. Dowiedz się, na czym polega usuwanie guzów tarczycy Echolaserem i poznaj zalety tej kuracji.

Na czym polega usuwanie guzów tarczycy Echolaserem?

Laserowa ablacja guzów tarczycy to wysoce efektywny i bezpieczny zabieg, obarczony minimalnym ryzykiem powikłań. Podczas pracy Echolasera dochodzi do podgrzania tkanek i zniszczenia guza energią urządzenia. Urządzenie wykorzystuje technikę mikroinwazyjną z użyciem bardzo cienkich igieł, które są doskonale tolerowane przez organizm pacjenta, ograniczając ryzyko krwawień, infekcji i powikłań. Cały proces odbywa się pod kontrolą USG. Urządzenie działa selektywnie i niezwykle precyzyjnie, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Nad procedurą termoablacji czuwa doświadczony i wykwalifikowany lekarz chirurg. Zabieg trwa około 45 minut.

Laserowa ablacja guzów tarczycy jest mniej obciążająca od operacji chirurgicznej metodą klasyczną. Echolaser nie usuwa całej tarczycy, dzięki czemu pacjent korzystający z laseroterapii nie musi do końca życia przyjmować hormonów. Usuwanie zmian Echolaserem nie wiąże się też z długą rekonwalescencją w przeciwieństwie do operacji ani nie pozostawia przykrej pamiątki w postaci widocznych nieestetycznych blizn na szyi.

Dlaczego warto poddać się usuwaniu guzów tarczycy Echolaserem?

Echolaser to wysokiej klasy, certyfikowany sprzęt medyczny, który cieszy się uznaniem specjalistów na całym świecie. Jak podkreślają eksperci z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, usuwanie guzów tarczycy z użyciem EchoLasera nie wymaga hospitalizacji i znacznie podnosi codzienny komfort funkcjonowania pacjenta. Chory może szybko wrócić do zdrowia. Po zabiegu dokuczliwe dolegliwości drastycznie się zmniejszają lub całkowicie mijają. Z tego względu ten innowacyjny zabieg z zakresu mikrochirurgii cieszy się ogromną popularnością i często stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji. Zaletą Echolasera jest też:

  • brak znaków i blizn na skórze,
  • zachowanie tarczycy i zdrowej tkanki,
  • krótki czas trwania zabiegu,
  • komfort zabiegu i pozabiegowy (całkowity brak bólu lub minimalne odczucia bólowe),
  • precyzyjny wpływ na leczony obszar.

Usuwanie guzów tarczycy to procedura, która może być wykonana o dowolnej porze roku, w większości przypadków wystarczy jedna sesja, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty terapeutyczne.

Główne przeciwwskazania do laserowej ablacji guzów tarczycy

Nie każdy może poddać się laserowej ablacji guzów tarczycy. Podstawowymi przeciwwskazaniami do terapii są zmiany złośliwe (o charakterze nowotworowym). Możliwość skorzystania z laseroterapii wyklucza również zakażenie skóry w obszarze zabiegowym. Pełną listę przeciwwskazań przekazuje pacjentowi lekarz podczas wstępnej konsultacji medycznej.

Usuwanie guzów tarczycy Echolaserem – bez bólu i powikłań

Likwidacja guzów tarczycy za pomocą Echolasera pozwala odzyskać zdrowie w mało inwazyjny i bezbolesny sposób. Laserowa ablacja guzków tarczycy jest bezpieczną i nowoczesną procedurą, która zwykle nie wymaga znieczulana, ale z uwagi na maksymalny komfort pacjenta lekarz może zastosować miejscowo środki znieczulające. Z laserowej ablacji guzków tarczycy Echolaserem mogą skorzystać pacjenci z jednym lub kilkoma guzami litymi, lito-płynowymi (o charakterze niezłośliwym), które wpływają negatywnie na codzienne życie.

Chcesz zlikwidować guzy tarczycy za pomocą Echolasera? Więcej informacji o przebiegu kuracji znajdziesz na stronie internetowej naszej kliniki: https://bienkowscyclinic.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze