1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Zdrowie psychiczne tematem tegorocznego Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź”

Orina Krajewska, prezeska Fundacji „Bądź” (Fot. materiały z Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” z 2018 roku)
Orina Krajewska, prezeska Fundacji „Bądź” (Fot. materiały z Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” z 2018 roku)
Równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne to temat 4. Kongresu Medycyny Integralnej „Bądź w pełni zdrowia”, organizowanego przez Fundację „Bądź”. Kongres kierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych medycyną integralną i poszukiwaniem sprawdzonych, naukowych metod na zdrowe życie.

Medycyna chińska, praca z oddechem i emocjami, psychosomatyka, joga, stres i układ nerwowy to tylko kilka z obszarów tegorocznych wykładów, spotkań i warsztatów, prowadzonych przez najlepszych lekarzy i specjalistów z Polski i ze świata. Wśród nich m.in. dr Yair Maimon, Sue Stuart Smith, Katarzyna Miller, Elżbieta Dudzińska, Martin Petrus, Marzena Barszcz, Joanna Frejus, Maria Prokop, Wojciech Eichelberger i wielu innych. Kongres odbędzie się 11 marca na stadionie Legii w Warszawie.

W formie TEDx’owych wystąpień polscy i światowi specjaliści wezmą pod lupę szeroki zakres zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym. Podczas Kongresu odbędą się także tematyczne warsztaty i targi marek oraz organizacji, którym bliskie są idee medycyny integralnej. Wykłady i warsztaty będą dynamiczne, interaktywne i dostarczą publiczności wielu praktycznych narzędzi, które są niezbędne w czasach chaosu informacyjnego, szczególnie dotyczącego zdrowia.

Tegoroczne wydarzenie to czwarta odsłona Kongresu „Bądź w pełni zdrowia” organizowanego przez Fundację „Bądź”, której prezeską jest Orina Krajewska. Po przerwie w formule stacjonarnej, Kongres znowu zaprasza na spotkania, wykłady i warsztaty, tym razem w przestrzeni konferencyjnej stadionu warszawskiej Legii, która pomieści aż 500 osób.

Dlaczego zdrowie psychiczne jest tematem Kongresu? Niepokojąco rośnie liczba problemów psychicznych, zaburzeń snu, depresji, samobójstw, nawet wśród dzieci i młodzieży. Wiele osób raportuje mniejsze zadowolenie i obniżenie psychicznego dobrostanu, co również odbija się na naszej kondycji fizycznej oraz zdrowiu. W obliczu narastającego kryzysu zdrowia psychicznego, musimy działać i wpływać najszerzej jak to możliwe na zmianę w podejściu indywidualnym i systemowym do kryzysów zdrowia psychicznego, prewencji oraz najskuteczniejszego leczenia.

Nierozerwalny i wzajemnie zwrotny związek umysłu z ciałem sprawia, że wszystko co dzieje się w naszym umyśle, tj. wzorce myślenia i reagowania, percepcja i punkty koncentracji, przekonania o sobie i świecie, kreują biochemiczną rzeczywistość w naszych organizmach i determinują zdrowie lub jego brak.

Patronem medialnym Kongresu jest Zwierciadło i Hello Zdrowie. Partnerem tegorocznej edycji jest Fundacja Legii, a partnerem merytorycznym Instytut Psychoimmunologii IPSI. Dbanie o zdrowe ciało i kondycję fizyczną bezpośrednio przekłada się na stan naszego umysłu i emocji. Regularna aktywność fizyczna stanowi jeden z podstawowych filarów zdrowego funkcjonowania. Fundacja Legii promuje właśnie taki styl życia, dlatego w naturalny sposób partycypuje w organizacji Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź”. Dodatkowo połączyły nas wspólne działania przeciw wykluczeniu, wspieranie dialogu społecznego i współpracy. W obliczu kryzysu społecznego i zdrowotnego, równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne są dla nas obecnie tematami fundamentalnymi.

Prelegenci i prelegentki Kongresu to najlepsi specjaliści i praktycy z Polski i ze świata: Sue Stuart Smith (Wielka Brytania) – psychiatrka i psychoterapeutka, autorka książki „Kwitnący umysł”, bestsellera Sunday Times; dr Yair Maimon (Izrael) – specjalista medycyny integracyjnej i tradycyjnej medycyny chińskiej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem klinicznym, akademickim i badawczym, które uzyskał w Stanach Zjednoczonych, Europie i Izraelu; Martin Petrus – trener technik oddychania, instruktor freedivingu; lek. med. Elżbieta Dudzińska – specjalistka medycyny integralnej i terapii oddechowych, edukatorka na rzecz prawidłowego, fizjologicznego sposobu oddychania, Marzena Barszcz – psychoterapeutka, terapeutka manualna, ekspertka metody Aleksandra Lowena z Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Warszawie, Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta, trener i doradca biznesu, Katarzyna Miller – psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką, felietonistka, pisarka.

W agendzie wśród spotkań do wyboru znalazły się m.in. warsztaty z: Marią Prokop – certyfikowaną trenerką oddechu i nauczycielką jogi; Elżbietą Lange i Agatą Ziemnicką – współzałożycielkami Fundacji Kobiety bez diety, edukatorkami z zakresu diety i emocji; Niną Nicheską – lekarką i specjalistką ds. zdrowej suplementacji; Eliaszem Matułą – trenerem techniki Bowena w stopniu mistrzowskim; Sylwią Wójcik – terapeutką metody pracy z traumą i z chronicznym stresem, współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing, Adrianną Sobol – psychoonkolożką i psychoterapeutką; Katarzyną Węglińską – terapeutką manualną, ekspertką Purite Otium.

Po raz pierwszy w historii w agendzie Kongresu znalazły się także zajęcia dla dzieci, których coraz częściej dotyczą problemy z emocjami i zdrowiem psychicznym. W formule warsztatowej będzie można odbyć zajęcia jogi i mindfulness z dziećmi, a w specjalnej interaktywnej strefie porozmawiać z praktykami i ekspertami.

Do kogo kierowany jest Kongres? Kongres jest wydarzeniem dla wszystkich poszukujących rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnej profilaktyki, zainteresowanych zdrowym stylem życia. Osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat holistycznego podejścia do zdrowia oraz medycyny integralnej. Osób chorych na nowotwory i choroby przewlekłe – z poczuciem zagubienia, lęku i braku szerszej wiedzy na temat różnych metod wspierania leczenia. Bliskich chorych na nowotwory i choroby przewlekłe – z poczuciem niewiedzy, bezradności i nieumiejętności wsparcia chorych. Środowiska medycznego – autorytetów, specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu, stawiających diagnozy, zorientowanych jak dotąd przede wszystkim na klasyczne metody leczenia.

. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na organizację Kongresu i realizację celów statutowych Fundacji – szerzenia wiedzy na temat holistycznego podejścia do zdrowia.

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” to organizacja działająca od 2015 roku zajmująca się czynnie edukacją zdrowotną zainspirowaną filozofią życia Małgorzaty Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja promuje zintegrowane, holistyczne podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby. Inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego, holistycznego leczenia człowieka. Główną osią działalności jest organizacja warsztatów, wydarzeń i akcji edukacyjnych. Działania kierowane są do osób chorych onkologicznie i przewlekle, ich bliskich, a także do osób zdrowych, zainteresowanych zdrowym trybem życia, prewencją i leczeniem chorób przewlekłych.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze