1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Radość o poranku-poranny trening latem

Radość o poranku-poranny trening latem

123RF.com
Latem, nawet w Polsce, bywa tak gorąco, że już sama myśl o treningu sprawia, że zaczynasz się pocić. Jeśli nawet doczłapiesz się do siłowni, to w połowie ćwiczeń masz już wszystkiego dość.

W końcu odpuszczasz treningi i czekasz na bardziej sprzyjającą aurę. Tymczasem rozwiązanie jest bardzo proste -  zacznij trenować wcześnie rano.

Przez przeniesienie treningów na wczesny poranek nie tylko unikniesz ćwiczenia w upale, ale również zyskasz czas, energię i przyśpieszysz metabolizm. Oto kilka powodów, dla których warto jest z samego rana wybrać się na ćwiczenia.

 1. Wysiłek fizyczny na początku dnia nie tylko sprawi, że zacznie się on bardziej energetycznie, ale także usprawni twoje myślenie. Osoby ćwiczące rano są w pracy lepiej skoncentrowane i bardziej efektywne.
 2. Po zakończeniu każdego treningu nadal spalasz kalorie. Jeśli poćwiczysz na początku dnia, efekt będzie utrzymywał się dłużej niż podczas popołudniowych ćwiczeń. To supersposób na przestawienie Twojego metabolizmu na właściwy tor.
 3. Wykonanie treningu w przeciągu godziny od przebudzenia podnosi jakość snu nocnego. Po wieczornym treningu organizm może mieć problem z obniżeniem ciśnienia krwi podczas  snu. Kiedy ćwiczysz rano, unikasz tego ryzyka.
 4. Kiedy z rana porządnie się zmęczysz, zmniejsza się szansa na zjedzenie czegoś bezwartościowego i niezdrowego.
 5. Koniec z wymówką „nie mam czasu na trening”. Jeśli będzie to pierwsza rzecz, jaką zrobisz rano, to cały dzień pozostaje na pracę, rodzinę, przyjaciół i przyjemności.
 6. Poranek to taka sama pora na trening jak każda inna. Możesz robić wszystko pod warunkiem, że rozpoczniesz trening rozgrzewką, a zakończysz go rozciąganiem mięśni.
Oczywiście zmiana pory treningu nie obejdzie się bez lekkiej modyfikacji planu dnia a głównie pory zasypiania. Z początku może być to niełatwe, dlatego proponuję metodę małych koczków – nastaw budzik na 10-15 minut wcześniej. Za dwa-trzy dni znowu przesuń budzik o kilka minut. Rób tak, aż osiągniesz pożądaną porę pobudki.

Miłego treningu!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze