fbpx

Dieta dla mężczyzn

Dieta dla mezczyzn
123rf.com

 

Jak się okazuje, panowie odchudzają się skuteczniej niż kobiety. Pod warunkiem oczywiście, że zainteresują się, jaka jest najlepsza dieta dla mężczyzn.
Panie pojawiają się w poradni dietetycznej, gdy już wszystkiego spróbowały i mają świadomość, że bez pomocy fachowca nie uporają się z nadwagą. Pomimo to i tak trudno im przestrzegać zaleceń, które otrzymają podczas wizyty u specjalisty.

Mężczyźni przeciwnie. Często od razu wybierają pomoc dietetyka zamiast samodzielnych eksperymentów. Ale trafią do niego najczęściej dopiero wtedy, gdy mają problemy ze zdrowiem. Są już po zawale serca albo udarze, mają nadciśnienie i muszą przejść na odpowiednią dietę dla mężczyzn. Okazuje się, że jako pacjenci są dokładniejsi i bardziej wytrwali niż kobiety.

W kwestii skłonności do nadmiarowego tłuszczyku tu i ówdzie nie ma równouprawnienia. Mężczyznom odchudzanie przyjdzie łatwiej, gdyż natura dała im więcej mięśni niż kobietom. Tkanka mięśniowa przyspiesza tempo metabolizmu. Im większa masa mięśni, tym szybsza podstawowa przemiana materii. Mięśnie pracują nawet w czasie spoczynku, każda komórka organizmu, by funkcjonować potrzebuje energii. Paradoksalnie nawet komórka tłuszczowa jej potrzebuje, a najwięcej mięśniowa.

Kobiety, mając mniej muskulatury, są więc w gorszej sytuacji. To dlatego tak ważne jest, by się intensywnie ruszać. Dodatkowo na niekorzyść pań działają kobiece hormony i biologiczne przystosowania do roli matki. Wzmacniają skłonność organizmu do odkładania tłuszczu, jako źródła energii na „gorszy czas”.

Dietetycy mówią, że mężczyźni są lepszymi pacjentami niż kobiety. Ale zupełnie inaczej jest w domowym zaciszu. Przecież dietetyka to nie polityka czy sport. Nie ma w niej nic interesującego. Kobieca pasja do tropienia nowinek wśród popularnych diet odchudzających jest zupełnie dla mężczyzny niezrozumiała. Naukowcy postanowili więc ich wyręczyć i sprawdzili, która z popularnie praktykowanych diet jest dla panów najskuteczniejsza. W badaniach prowadzonych na University of Connecticut panowie najszybciej chudli na diecie Atkinsa i South Beach. Reżim niskowęglowodanowy dawał trzykrotnie lepsze wyniki niż niskotłuszczowy.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze