fbpx

Schudnąć… raz na zawsze

Schudnąć... raz na zawsze
123rf.com

Najistotniejszym efektem procesu odchudzania nie jest samo zrzucenie
zbędnych kilogramów, lecz utrzymanie pożądanego efektu. Jak to zrobić? Przede wszystkim kontrolować swoje emocje, a nie zawartość talerza czy wskazówkę wagi oraz trzymać się dobrego planu dnia i planu odżywiania.

Osoby z nadwagą są świetnymi ekspertami w sprawach odchudzania. Doskonale znają zawartość kaloryczną każdego produktu, skuteczność najrozmaitszych diet czy najbardziej efektywnych ćwiczeń wspomagających chudnięcie. I co najważniejsze – bez trudu potrafią zrzucić 15 kilogramów w ciągu dwóch, trzech miesięcy, ale… nie radzą sobie z efektem jo-jo i następującym po nim okresem kompulsywnego objadania się.

A tymczasem efekt jo-jo to po prostu nawrót choroby, wpisany w nałóg. Przekonanie, że bez względu na zastosowaną dietę efekt ten prędzej czy później cię dopadnie to… po prostu oszukiwanie samej siebie. Bo skoro pod koniec stosowania diety z niecierpliwością liczysz, za ile dni będziesz wreszcie mogła zacząć jeść ,,normalnie”, to w zasadzie możesz ją skończyć już dziś, przygotować się na efekt jo-jo i pogodzić z faktem, że za chwilę wrócisz do swojej dawnej wagi (sprzed schudnięcia). Najdalej za kilka miesięcy z pewnością znów zaczniesz zabawę w zrzucanie zbędnych kilogramów.

Jeśli taki scenariusz ci odpowiada, a odchudzanie jest jednym z jego elementów, popisowym numerem pt. ,,Zobaczcie, potrafię schudnąć” – możesz nie czytać dalej. Jeśli zaś chcesz, być może po raz pierwszy, dowiedzieć się, co robić, by znowu nie zacząć się objadać, zachęcam do lektury.

Porozmawiaj z ekspertem o tym jak schudnąć skutecznie tutaj.

Więcej w lutowym numerze SENSU.

ZAMÓW

E-WYDANIE

ZAMÓW

E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>