fbpx

Jak codziennie dbać o higienę w dobie koronawirusa?

Jak codziennie dbać o higienę w dobie koronawirusa?

Epidemia koronawirusa to nowa sytuacja, z którą każdy musi się zmierzyć. Liczne obostrzenia i ograniczenia związane z korzystaniem z przestrzeni publicznej mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Oprócz tego, aby ochronić się przed zakażeniem, warto pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny i stosowaniu środków ochrony osobistej. Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo?

Stosuj środki ochrony osobistej

Obecnie nie ma skutecznej metody leczenia COVID-19, dlatego jedyną formą ochrony jest minimalizowanie ryzyka zachorowania. W tym celu rząd wprowadził zalecenia dotyczące używania maseczek ochronnych i rękawic jednorazowych w przestrzeni publicznej. Przed wyjściem do sklepu warto więc zaopatrzyć się np. w rękawiczki nitrylowe, gdyż wyróżniają się one dużą wytrzymałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego istnieje niewielkie ryzyko, że pękną podczas robienia zakupów.

Nie dotykaj twarzy w miejscach publicznych i zabezpiecz dłonie

Wirus przenosi się drogą kropelkową – możliwe jest jego przedostanie się do organizmu przez śluzówkę nosa, oczu i ust. Należy więc unikać dotykania twarzy dłońmi i pamiętać o dokładnej higienie rąk. Według specjalisty z opengift.pl jedną ze skuteczniejszych form ochrony jest też używanie rękawiczek jednorazowych nitrylowych po wyjściu z domu. Każdy producent rękawiczek nitrylowych zapewnia, że są one dużo lepszym wyborem niż ich lateksowe odpowiedniki, ze względu na wyższą wytrzymałość.

Dbaj o higienę i ochronę rąk

Jak codziennie dbać o higienę w dobie koronawirusa?
Rękawice jednorazowe nitrylowe bezpudrowe

W walce z koronawirusem najważniejsze jest przestrzeganie zasad higieny. Należy pamiętać o częstym myciu rąk oraz ich dezynfekcji. W sklepach i miejscach publicznych, gdzie nie ma możliwości skorzystania z mydła i wody, warto zakładać rękawiczki nitrylowe. Najczęściej występują one w kolorze niebieskim i w różnych rozmiarach. Rękawiczki nitrylowe S będą odpowiednie dla osób z małymi dłońmi, w innych przypadkach warto zdecydować się na nieco większy rozmiar – np. M lub L.

Ogranicz kontakty z innymi ludźmi

Najważniejszym problemem w powstrzymaniu epidemii jest to, że wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo. Jako zarażeni roznoszą jednak wirusa, zwiększając zasięg zachorowań. Dla własnego bezpieczeństwa należy więc ograniczyć kontakty z innymi i unikać zbiorowisk ludzi. Przymusowa kwarantanna, stosowanie maseczek ochronnych oraz rękawic nitrylowych w miejscach publicznych – te działania zwiększają szanse na zahamowanie transmisji koronawirusa.

Kompleksowa ochrona przed koronawirusem

Jak codziennie dbać o higienę w dobie koronawirusa?
Pakiet ochrony przed koronawirusem

Poza rozwiązaniami, które oferują producenci rękawiczek nitrylowych, warto zaopatrzyć się także w inne środki ostrożności. Doskonale sprawdzi się np. zestaw składający się z rękawic, maseczek i płynów do dezynfekcji. W pakiecie jest dostępnych kilka takich kompletów. Można je wykorzystać na własny użytek lub rozdysponować wśród pracowników. Dla efektywniejszej ochrony po zdjęciu rękawiczek nitrylowych powinno się zdezynfekować ręce płynem na bazie wysokoprocentowego alkoholu.

Rękawice nitrylowe – cena

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ceny środków ochrony osobistej znacznie poszybowały w górę. Mimo to w internecie można jeszcze trafić na rękawice jednorazowe nitrylowe bezpudrowe, które są dużo tańsze niż w aptekach. Jeżeli chodzi o rękawice nitrylowe, ceny wahają się od 79 zł za opakowanie 100 sztuk. Najtaniej można dostać rękawiczki nitrylowe S, gdyż ze względu na niestandardowy rozmiar, jest ich więcej na rynku.

Przestrzeganie zasad higieny oraz pamiętanie o używaniu maseczek i rękawic to najskuteczniejszy sposób, aby ochronić się przed zakażeniem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze