fbpx

Kevin.Murphy wspiera profilaktykę raka piersi

Kevin.Murphy wspiera profilaktykę raka piersi
Fot. materiał partnera

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie warto przypominać oraz szerzyć wiedzę na temat profilaktyki oraz wczesnej diagnostyki onkologicznej.  Rak jest zaliczany do grupy chorób cywilizacyjnych, które mogą rozwinąć się zarówno na skutek predyspozycji genetycznych, jak i czynników środowiskowych. Dlatego równie ważna, jak wczesna diagnostyka, jest profilaktyka związana z prowadzeniem zdrowego stylu życia.

Rak piersi dotyczy nas wszystkich

Statystyki raka piersi są nieubłagane. Jest to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet na świecie. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet. W Polsce w ostatnim stuleciu ta choroba stała się jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności. Czynniki ryzyka jej rozwoju są złożone, zależą od predyspozycji genetycznych, stanu hormonalnego oraz stylu życia. Bowiem największą zachorowalność odnotowuje się w krajach uprzemysłowionych.

Postaw na wczesną diagnostykę oraz profilaktykę

Decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki choroby ma m.in regularne oraz samodzielne badanie piersi podczas porannej lub wieczornej toalety. Jest to najprostszy sposób, dzięki któremu możemy zaobserwować zmiany w piersiach. Samobadanie powinnyśmy wykonywać przynajmniej raz w miesiącu, natomiast USG piersi warto robić raz w roku. Wskazane jest, żeby kobiety powyżej 50 roku życia robiły badanie mammograficzne co 2 lata. Panie, u których ta choroba pojawiła się w najbliższej rodzinie i dodatkowo są obciążone czynnikiem genetycznym, powinny wykonywać mammografię raz w roku, naprzemiennie z rezonansem magnetycznym. Regularne badania to jedyny sposób, aby wykryć chorobę na wczesnym jej etapie oraz zwiększyć szanse na wyleczenie. Poza wczesną diagnostyką, warto również zwrócić uwagę na swój styl życia. Stres, zbyt szybkie tempo życia, niedostateczna ilość snu, niedoborowa dieta, niska aktywność fizyczna oraz wszelkie używki tj. papierosy czy alkohol to czynniki, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego w każdym momencie życia warto zadbać o znalezienie równowagi pomiędzy karierą, pracą, ambicjami oraz życiem prywatnym, zdrowiem i odpoczynkiem. Dbanie o swoje ciało oraz umysł to bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej, który pomaga nam budować fizyczną i wewnętrzną siłę.

Kampania Kevin.Murphy Różowa Siła  – edukuje i wspiera kobiety

Marka Kevin.Murphy po raz kolejny podejmuje działania związane ze zwiększeniem świadomości raka piersi. Przez cały październik, w ramach kampanii Różowa Siła, marka za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, będzie edukować w zakresie wczesnej diagnostyki oraz propagować zdrowy styl życia i siłę pozytywnego myślenia jako czynniki zapobiegające chorobie. Zaangażowana w kampanię dr. n. med. Beata Adamczyk – chirurg onkolog reprezentująca Wielkopolskie Centrum Onkologii, opowie o najważniejszych aspektach profilaktyki.

Ważną częścią kampanii Różowa Siła są indywidualne spotkania z czterema kobietami-amazonkami, które wygrały z chorobą. Sylwetka każdej z nich zostanie przedstawiona w październiku na profilach społecznościowych Kevin.Murphy. Dodatkowo panie przez cały październik będą aktywnie udzielać się na kontach społecznościowych marki, prowadząc między innymi transmisje live z ekspertami: dietetykiem, fizjoterapeutą, instruktorkami jogi. Wszystko po to, by nauczyć kobiety jak w trudnych momentach dbać także o sferę psyche, która odgrywa bardzo ważną rolę w walce z chorobą. Kampania ma na celu również wsparcie Federacji Stowarzyszeń Amazonki. Część dochodu z październikowej sprzedaży wszystkich produktów Kevin.Murphy w różowych opakowaniach, zostanie przekazana na rzecz Amazonek. Wszystko po to, by nagłośnić problem występowania raka piersi, edukować i wspierać.Kevin.Murphy wspiera profilaktykę raka piersi

W ramach kampanii do sprzedaży trafił zestaw Positively.Pink z serią Angel oraz z wyjątkową apaszką, specjalnie zaprojektowaną przez twórcę marki, stylistę fryzur, Kevina Murphy. Umieścił on na apaszce pozytywne przesłanie – dla wszystkich walczących z chorobą oraz wspierających profilaktykę raka piersi. Dodatkowo wszystkie produkty w różowych opakowaniach będą dostępne w promocyjnej cenie.Kevin.Murphy wspiera profilaktykę raka piersiProdukty biorące udział w akcji dostępne są w promocyjnej cenie na www.hair2go.pl oraz w wybranych salonach. Więcej informacji na www.kevinmurphy.pl