fbpx

Pole dance. Praca z ciałem

Pole dance. Praca z ciałem
123rf.com

Pole Dance to szybko rozwijający się sport wśród kobiet. Początkowo kojarzony jako taniec w nocnych klubach, teraz podbija serca dziewczyn jako nowa forma aktywności fizycznej. W zależności od zainteresowań może mieć zawierać więcej elementów tańca erotycznego albo ćwiczeń fitnessu .
Pole dance to połączenie tańca, akrobatyki i fitnessu.Pozwala na lepsze poznanie własnego ciała i psychiki. Jest to pełny trening, który pomaga wzmocnić mięśnie, wyrzeźbić sylwetkę i poprawić kondycję. Znacznie także poprawia elastyczność i wytrzymałość. Jak każda aktywność sportowa wymaga rozgrzewki przed zajęciami. Przed zapisaniem się do klubu warto sprawdzić, czy instruktor wystarczająco zwraca na to uwagę, i jak wygląda lekcja.

Wiele kobiet wybiera polce dane również jako formę terapeutycznej pracy z ciałem. W czasie kursu chcą wyrazić siebie, odkryć swoją zmysłowość, zyskać lepszy kontakt z ciałem dla siebie i poczuć się pewniej w kontaktach z partnerami. Mężczyźni reagują na pole dance dwojako: nienawidzą albo uwielbiać patrzeć. Ze statystyk z serwisu PrezentMarzeń.com wynika, że panowie chętnie kupują swoim partnerkom zajęcia pole dance na prezent.

Taniec na rurze zachwyca połączeniem sztuki, tańca i sportu. Coraz częściej odbywają się konkursy, pokazy i mistrzostwa tej dyscypliny. Pole dance jest także wykorzystywany jako element wielu widowisk scenicznych.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze