Czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie medyczne?

ubezpieczenie zdrowotne
123rf.com

Opieka zdrowotna w Polsce nie jest perfekcyjna. Państwo zapewnia bezpłatne świadczenia zdrowotne dla wszystkich ubezpieczonych obywateli, ale na wiele zabiegów, a nawet wizyt u specjalistów, trzeba oczekiwać całymi miesiącami.

Profilaktyka

Lekarze twierdzą, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, ale profilaktyka w praktyce kuleje albo w ogóle jej nie ma. Apeluje się do obywateli, aby na bieżąco się badać i przeprowadzać specjalistyczne konsultacje z lekarzami. Problem w tym, że nie każdy ma tyle zdrowia, aby „odstać swoje” w kolejce do kardiologa czy endokrynologa. W konsekwencji wiele uleczalnych chorób jest wykrywanych przez lekarzy na takim stadium, że pacjentowi niewiele można pomóc. Najlepiej więc, w miarę możliwości, wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić sobie komfortowe leczenie. W jaki sposób? Wykupując prywatne ubezpieczenie medyczne, które otworzy nam wiele drzwi do lekarzy internistów, specjalistów i na badania, na które nie raz trzeba oczekiwać całymi miesiącami. Czy jednak prywatne ubezpieczenie medyczne jest warte swojej ceny?

Ile to kosztuje?

Powszechnie panuje pogląd, że prywatne ubezpieczenia medyczne skierowane są wyłącznie do wąskiej grupy zamożnych ludzi. Tymczasem opieka tego rodzaju wcale nie musi być droga. Indywidualny pakiet medyczny w Centrum Medycznym ENEL-MED, dostosowany do potrzeb konkretnego pacjenta i jego rodziny, może być dopasowany jednocześnie do jego możliwości finansowych. Niskim kosztem możemy zapewnić sobie komfort leczenia i profilaktyki.

Czy naprawdę warto?

Jeśli nie chcesz stać po kilka godzin w kolejce do rejestracji do specjalistycznych poradni lekarskich, a później oczekiwać nawet kilka lat na wykonanie zabiegu, indywidualny pakiet medyczny jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia medycznego rodziny, można zyskać opiekę doświadczonych lekarzy w placówkach danego centrum medycznego, ale również poza nim. Takie ubezpieczenie zdrowotne ma w swojej ofercie ENEL-MED. Bez czekania można wykonać wysoko specjalistyczne badania diagnostyczne, korzystać z nielimitowanych wizyt domowych oraz ze szczepień, rehabilitacji oraz poradni stomatologicznej. Wszystko w cenie jednego pakietu medycznego, który swoim zasięgiem może objąć nie tylko osobę wykupującą ubezpieczenie zdrowotne, ale również jej najbliższych.

Jeśli nie stać nas na wykupienie rodzinnego ubezpieczenia zdrowotnego, możemy zdecydować się na samodzielne ubezpieczenie naszego dziecka. Opcja samodzielnego ubezpieczenia dziecka od 4 roku życia, bez ubezpieczenia rodziców, dostępna jest w ENEL-MED. Dzięki temu zapewnimy naszemu dziecku dostęp do badań diagnostycznych, specjalistów dziecięcych a przy chorobie będzie miało zapewnioną wizytę domową. Lekarz rodzinny w przyjaznej domowej atmosferze zdiagnozuję chorobę.. Chore dziecko w komfortowych warunkach będzie szybciej dochodziło do siebie.

Głównym atutem pakietu medycznego jest to, że można sobie i swojej rodzinie w ten prosty i stosunkowo tani sposób, zapewnić nieograniczony dostęp do lekarzy i badań, w ramach kompleksowej opieki medycznej.