1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Zaburzenia erekcji zwiastunem choroby kardiologicznej?

</a>
Zaburzenia erekcji u mężczyzny po czterdziestce często są pierwszym sygnałem zapowiadającym chorobę kardiologiczną. Lekarze mówią wręcz, że niemożność odbycia pełnego stosunku to równie istotny czynnik ryzyka chorób serca, jak palenie papierosów czy nadciśnienie

</a>

„Zdrowe” erekcje są oznaką dobrego funkcjonowania układu krwionośnego.  Kiedyś uważano, że kłopoty z potencją mają głównie psychologiczne podłoże. I tak zwykle jest, gdy zdarzają  się mężczyźnie po 20. i 30. roku życia. Później przyczyna zaburzeń erekcji zwykle wiąże się ze złym stanem naczyń krwionośnych.

Tętnice męskiego członka mają jedną trzecią szerokości tych, które odżywiają serce. Jeśli przepływ krwi zostanie zmniejszony choćby w nieznacznym stopniu, zdolność do rozszerzania się niewielkich naczyń krwionośnych będzie znacznie ograniczona. To z kolei w widoczny sposób odbija się na jakości erekcji.

Kiedy mężczyzna jest podniecony, jego mózg wysyła sygnały, pod wpływem których w tkankach członka zostają uwolnione związki chemiczne poszerzające naczynia krwionośne. Wzmożony przepływ krwi powoduje erekcję. Gromadzące się w ścianach tętnic złogi cholesterolu sprawiają, że ściany tracą elastyczność. Poza tym tworzące się blaszki miażdżycowe stopniowo uwypuklają się do światła tętnic, zawężają je i dodatkowo utrudniają przepływ krwi. Umysł chce, a ciało nie może, gdy uszkodzenia naczyń krwionośnych staną się odpowiednio zaawansowane.

Na rynku nie brakuje środków farmaceutycznych skutecznych przy zaburzeniach erekcji. Jednak najczęściej ten sam mężczyzna, które po nie sięga, ma bardzo wysoki poziom cholesterolu i zaawansowaną cukrzycę. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii problemy z potencją mogą wyprzedzać zawał serca nawet do pięciu lat.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze