fbpx

Tampony na noc – czy można ich wtedy używać?

Tampony na noc?
materiały prasowe

Kobiety doceniają wygodę stosowania tamponów niemalże od pierwszego ich użycia. Zaletą jest wchłanianie krwi miesięcznej wewnątrz ciała, przez co czujemy się o wiele bardziej komfortowo. Wiele z nas zastanawia się jednak, czy można używać tamponów na noc. Poniżej wyjaśniamy, czy spanie z tamponem jest bezpieczne.

Pamiętajmy o zasadach

Wątpliwości związane z tym, czy można używać tamponów w nocy, wynikają przede wszystkim z czasu, przez jaki można bezpiecznie pozostawić je w pochwie, nie narażając się na przeciekanie ani rozwój niebezpiecznych bakterii powodujących zakażenie błony śluzowej. Tampony mogą jednak bezpiecznie pozostawać wewnątrz ciała kobiet przez maksimum osiem godzin. W związku z tym można używać tamponów na noc, jeśli nie przesypiamy w jednym ciągu tylu godzin. Poza tym warto pamiętać, aby tampon zaaplikować tuż przed pójściem spać, a po obudzeniu, natychmiast wymienić go na nowy.

Nowe tampony na noc

Dobrym, praktycznym rozwiązaniem na czas snu są tampony produkowane specjalnie na noc. Posiadają one praktyczne, zabezpieczające skrzydełka SilkTouch™. Choć ich wygląd przy pierwszej styczności może budzić zdziwienie i obawy o łatwość aplikacji, kobieta nie odczuje specjalnej różnicy przy ich stosowaniu. Czy można spać z tamponem bez ryzyka zabrudzenia pościeli? Skrzydełka SilkTouch™ rozwijają się po aplikacji w pochwie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu kobiecego ciała. Dzięki temu nie ma możliwości przesunięcia się tamponu w nocy, co mogłoby grozić zaplamieniem pościeli. Został on zaopatrzony także w wyjątkowo mocny sznureczek, który nie urwie się nawet w przypadku niespokojnego snu z tamponem. Dodatkową zaletą zastosowania skrzydełek jest kierowanie przez nie wchłanianej krwi do wnętrza tamponu.

Higiena w przypadku spania z tamponem

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów tamponów, podczas używania tego konkretnego rodzaju produktu higienicznego, należy pamiętać, aby zakładać go po umyciu rąk. W ten sposób nie doprowadzimy do przeniknięcia zanieczyszczeń do błony śluzowej pochwy.

Istotną kwestią jest także niepozostawianie tamponu na noc dłużej niż na wskazane osiem godzin. Dłuższe przetrzymywanie tamponu w pochwie grozi rozwojem bakterii powodujących w rzadkich przypadkach zespół szoku toksycznego. Jego objawami mogą być: zawroty głowy, bóle mięśni, ostry ból brzucha, a nawet omdlenia. Dlatego w ciągu dnia należy zmieniać tampon co 4-6 godzin, a po spaniu z tamponem natychmiast zmienić zużyty tampon na nowy.