Tampony na noc?

materiały prasowe

Kobiety doceniają wygodę stosowania tamponów niemalże od pierwszego ich użycia. Zaletą jest wchłanianie krwi miesięcznej wewnątrz ciała, przez co czujemy się o wiele bardziej komfortowo. Wiele z nas zastanawia się jednak, czy można używać tamponów na noc.

Pamiętajmy o zasadach

Wątpliwości związane z używaniem tamponów na noc wynikają przede wszystkim z czasu, przez jaki można bezpiecznie pozostawić je w pochwie, nie narażając się na przeciekanie ani rozwój niebezpiecznych bakterii powodujących zakażenie błony śluzowej. Tampony mogą jednak bezpiecznie pozostawać wewnątrz ciała kobiet przez maksimum osiem godzin. W związku z tym można ich używać na noc, jeśli nie przesypiamy w jednym ciągu tylu godzin. Poza tym warto pamiętać, aby tampon zaaplikować tuż przed pójściem spać, a po obudzeniu, natychmiast wymienić go na nowy.

Nowe tampony na noc

Dobrym, praktycznym rozwiązaniem na czas snu są tampony produkowane specjalnie na noc. Posiadają one praktyczne, zabezpieczające skrzydełka SilkTouch™. Choć ich wygląd przy pierwszej styczności może budzić zdziwienie i obawy o łatwość aplikacji, kobieta nie odczuje specjalnej różnicy przy ich stosowaniu. Skrzydełka SilkTouch™ rozwijają się po aplikacji w pochwie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu kobiecego ciała. Dzięki temu nie ma możliwości przesunięcia się tamponu, co mogłoby grozić zaplamienia pościeli. Został on zaopatrzony także w wyjątkowo mocny sznureczek, który nie urwie się nawet w przypadku niespokojnego snu. Dodatkową zaletą zastosowania skrzydełek jest kierowanie przez nie wchłanianej krwi do wnętrza tamponu.

Higiena

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów tamponów, podczas używania tego konkretnego rodzaju produktu higienicznego, należy pamiętać, aby zakładać go po umyciu rąk. W ten sposób nie doprowadzimy do przeniknięcia zanieczyszczeń do błony śluzowej pochwy.

Istotną kwestią jest także niepozostawianie tamponu dłużej niż na wskazane osiem godzin. Dłuższe przetrzymywanie tamponu w pochwie grozi rozwojem bakterii powodujących w rzadkich przypadkach zespół szoku toksycznego. Jego objawami mogą być: zawroty głowy, bóle mięśni, ostry ból brzucha, a nawet omdlenia. Dlatego w ciągu dnia należy zmieniać tampon co 4-6 godzin, a po przespanej nocy natychmiast zmienić zużyty tampon na nowy.