1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Tampony na noc – czy można ich wtedy używać?

materiały prasowe
materiały prasowe
Kobiety doceniają wygodę stosowania tamponów niemalże od pierwszego ich użycia. Zaletą jest wchłanianie krwi miesięcznej wewnątrz ciała, przez co czujemy się o wiele bardziej komfortowo. Wiele z nas zastanawia się jednak, czy można używać tamponów na noc.

Poniżej wyjaśniamy, czy spanie z tamponem jest bezpieczne.

Pamiętajmy o zasadach

Wątpliwości związane z tym, czy można używać tamponów w nocy, wynikają przede wszystkim z czasu, przez jaki można bezpiecznie pozostawić je w pochwie, nie narażając się na przeciekanie ani rozwój niebezpiecznych bakterii powodujących zakażenie błony śluzowej. Tampony mogą jednak bezpiecznie pozostawać wewnątrz ciała kobiet przez maksimum osiem godzin. W związku z tym można używać tamponów na noc, jeśli nie przesypiamy w jednym ciągu tylu godzin. Poza tym warto pamiętać, aby tampon zaaplikować tuż przed pójściem spać, a po obudzeniu, natychmiast wymienić go na nowy.

Nowe tampony na noc

Dobrym, praktycznym rozwiązaniem na czas snu są tampony produkowane specjalnie na noc. Posiadają one praktyczne, zabezpieczające skrzydełka ™. Choć ich wygląd przy pierwszej styczności może budzić zdziwienie i obawy o łatwość aplikacji, kobieta nie odczuje specjalnej różnicy przy ich stosowaniu. Czy można spać z tamponem bez ryzyka zabrudzenia pościeli? Skrzydełka SilkTouch™ rozwijają się po aplikacji w pochwie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu kobiecego ciała. Dzięki temu nie ma możliwości przesunięcia się tamponu w nocy, co mogłoby grozić zaplamieniem pościeli. Został on zaopatrzony także w wyjątkowo mocny sznureczek, który nie urwie się nawet w przypadku niespokojnego snu z tamponem. Dodatkową zaletą zastosowania skrzydełek jest kierowanie przez nie wchłanianej krwi do wnętrza tamponu.

Higiena w przypadku spania z tamponem

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów tamponów, podczas używania tego konkretnego rodzaju produktu higienicznego, należy pamiętać, aby zakładać go po umyciu rąk. W ten sposób nie doprowadzimy do przeniknięcia zanieczyszczeń do błony śluzowej pochwy.

Istotną kwestią jest także niepozostawianie tamponu na noc dłużej niż na wskazane osiem godzin. Dłuższe przetrzymywanie tamponu w pochwie grozi rozwojem bakterii powodujących w rzadkich przypadkach zespół szoku toksycznego. Jego objawami mogą być: zawroty głowy, bóle mięśni, ostry ból brzucha, a nawet omdlenia. Dlatego w ciągu dnia należy zmieniać tampon co 4-6 godzin, a po spaniu z tamponem natychmiast zmienić zużyty tampon na nowy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze