fbpx

1% dla Fundacji Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca Fantazja od 10 lat wnosi radość w życie dzieci nieuleczalnie chorych spełniając ich najskrytsze fantazje i marzenia.
Dzieci, które zmagają się z nowotworami, chorobami genetycznymi i wadami wrodzonymi także mają marzenia. Takie same jak ich zdrowi rówieśnicy. Najważniejsze z nich jest być zdrowym, ale w wielu przypadkach jest to niemożliwe i wtedy wkraczamy my, pomocnicy świętego Mikołaja, przez cały rok rozdając prezenty i spełniając małe i duże pragnienia, marzenia i fantazje chorych i cierpiących dzieci. Pojawiający się uśmiech na ich twarzach, wdzięczność i wzruszenie rodziców to największe podziękowanie za naszą pracę.

Marzenia dzieci są przeróżne – często są to zabawki, które dzieci widziały w reklamach telewizyjnych, sprzęt audio-video i elektroniczny np. telewizory dla dzieci, które muszą przebywać w domu, często miesiącami czy latami w łóżkach, wieże lub MP4 dla uwielbiających muzykę, aparaty fotograficzne i kamery dla zainteresowanych fotografią czy filmem, konsole dla fanów gier, telefony komórkowe, laptopy dla tych, którzy tygodniami czy miesiącami przebywają w szpitalach… modne ubrania, meble do pokoju, spotkania z idolami, sesje zdjęciowe, wyjazdy nad morze czy w góry, bycie księżniczką czy żołnierzem przez jeden dzień… to tylko niewielka część z oczekujących fantazji.

Nie ma marzeń lepszych ani gorszych, ważniejszych czy mniej ważnych. Wszystkie dziecięce fantazje są piękne i jedyne, najważniejsze…. niestety nasi podopieczni mają niewiele czasu na ich realizację. Do tej pory, w ciągu 9 lat działalności, z pomocą osób prywatnych, firm i organizacji Fundacji udało się zrealizować prawie 2800 dziecięcych marzeń. Każdego dnia napływają kolejne zgłoszenia, w tej chwili czeka na spełnienie marzeń ponad 600 dzieci, a w przypadku naszych podopiecznych musimy się spieszyć. Każda złotówka jest dla nas ważna, liczy się każda, najmniejsza wpłata.

Działania Fundacji można wspomóc w różny sposób. Jednym z nich jest odpis z podatku. Przekazany 1% podatku dochodowego przyczyni się do spełnienia dziecięcych fantazji. Często będą to ostatnie prezenty, jakie dostaną nasi podopieczni, a radość dziecka będzie często jedynym miłym wspomnieniem dla rodziców z ostatnich miesięcy życia ich dziecka.

Chcąc oddać 1% na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja w zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nr KRS 0000168783. Na naszej stronie internetowej www.f-df.pl znajdziecie Państwo informację, jak przekazać 1% podatku. Można też ściągnąć PIT. Znajdziecie tam również relacje ze spełnionych fantazji oraz listę dzieci oczekujących na realizację marzenia.

Fundacja Dziecięca Fantazja

KRS 0000168783

ul. Kickiego 1; 04 – 373 Warszawa

tel. 22 517 17 70

email info@f-df.pl; www.f-df.pl

Nr konta Fundacji Dziecięca Fantazja:

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001