fbpx

Nauka drobnych przyjemności. Wygraj udział w warsztatach!

Pachnąca nauka przyjemności. Wygraj udział w warsztatach!

Perfumy mają wielką moc. Dzięki nim możesz wodzić mężczyzn za nos. Przywołać przyjemne wspomnienia. Zbudować nastrój. Czasem jedno psiknięcie wystarcza, żeby przenieść się do innego świata, na własną bezpieczną wyspę. Trochę jak piosenka, którą nucisz, by poprawić sobie humor.

Węch jest najbardziej tajemniczym z naszych zmysłów. Naukowcy jeszcze do końca nie wiedzą, jak działa nasz nos i jaki jest mechanizm rozpoznawania zapachów. Pierwsze zapachy czujemy już pół roku przed przyjściem na świat. Zanim jeszcze zaczerpniemy pierwszy oddech, uczymy się zapachów rozpuszczonych w wodach płodowych. Zapach to nasze pierwsze i jednocześnie najtrwalsze wspomnienie. Z jednej strony zdolność rozróżniania zapachów ma czysto praktyczne zastosowanie – węch ostrzega nas przed zagrożeniem, czujemy, że np. jedzenie jest zepsute. Z drugiej strony zapach jest źródłem przyjemności. Zapach, który łączy się z przyjemnymi zdarzeniami, emocjami zapisuje się w naszej pamięci. Potem, gdy czujemy dane nuty ponownie, przyjemne wspomnienia powracają. Każdy z nas ma inny zestaw nut, które wywołują pozytywne emocje, chociaż są zapachy, które lubiane są przez większość ludzi. Wanilia, zapach szarlotki, świeżego chleba, świeżo skoszonej trawy czy łąki rozgrzanej słońcem.

Naukowcy zbadali też, że olejki eteryczne lawendy, róży czy kwiatu pomarańczy działają na nas uspokajająco, koją nerwy. Zapachy cytrusowe pobudzają i dodają energii.

Pachnąca nauka przyjemności. Wygraj udział w warsztatach!

Zapach – mała przyjemności, tylko dla ciebie

Wiedząc jak działają zapachy możemy stworzyć swoje małe rytuały, które będą tylko nasza chwilą przyjemności. Gdy mamy czas tylko dla siebie, moment relaksu, gdy możemy wypić herbatę poczytać książkę, zrobić coś dla siebie i do tego dodamy nasz ulubiony zapach, potem możemy sięgnąć po niego jak po deskę ratunkową. Perfumy, które kojarzą nam się z bezpiecznym i przyjemnym czasem, pomogą nam odzyskać spokój. Chwila przerwy, kilka oddechów i znów możemy spojrzeć na świat z właściwej perspektywy. Takie zapachowe skojarzenia są bardzo silne, możesz korzystać z nich na co dzień.

Kolekcja perfum White Tea Collection Elizabeth Arden została stworzona z myślą o drobnych przyjemnościach, którymi możemy cieszyć się każdego dnia. Spokój i radość są w nich zamknięte jak Dżinn w butelce.
Pierwszy zapach z serii to White Tea, odzwierciedla czystość i prostotę herbaty. Wąchasz go i możesz sobie bez trudu wyobrazić, jak siedzisz w fotelu w ogrodzie, na skórze czujesz promienie słońca. Dobra lektura, łyk herbaty… proste przyjemności, wszystkie intymnie znajome. Możesz rozkoszować się chwilą. Klimat ten tworzą rześkie i musujące nuty włoskiej mandarynki połączone z akordem morskiej bryzy. Błoga nuta serca w stylu Zen zawiera ekstrakt z białej herbaty, absolut róży tureckiej i absolut paragwajskiej yerba mate, a nuta głębi długo wybrzmiewające nuty Madras Wood, absolut nasion ambrette oraz trio kojących piżm.

Pachnąca nauka przyjemności. Wygraj udział w warsztatach!

Nowy zapach z kolekcji Elizabeth Arden White Tea to Wild Rose. Jest słodszy, delikatnie kwiatowy ze świeżymi niuansami. Kusi miękkim aromatem dzikiej róży połączonej ze świeżymi nutami oceanu. Niczym słodycz rozpylona pośród morskiej bryzy, gdzie otulający zmysłowy bukiet róż rozświetlono świeżością kwiatu gruszki. Zapach ciepły, kobieco słodki, niosący obietnicę przyjemności.

Pachnąca nauka przyjemności. Wygraj udział w warsztatach!

Coming Soon
Jaki zapach kojarzy ci się z chwilami spokoju, radości, przyjemnego relaksu?
Jaki zapach kojarzy ci się z chwilami spokoju, radości, przyjemnego relaksu?
Jaki zapach kojarzy ci się z chwilami spokoju, radości, przyjemnego relaksu?

„Zwolnij, by zachwycić się sobą i światem wokół” – zapraszamy na warsztaty

Przyjdź na wyjątkowe warsztaty dla kobiet pod patronatem marki Elizabeth Arden: pt. „Zwolnij, by zachwycić się sobą i światem wokół”. Spotkanie poprowadzi Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka holistyczna, muzykoterapeutka, autorka książek na temat rozwoju osobistego. Spotkanie będzie okazją do poznania narzędzi, z których korzystają miliony ludzi na całym świecie. To medytacja uważności, taniec intuitywny, praktyka koherencji serca i relaksacja.

Żeby wziąć udział w warsztatach, napisz w kilku zdaniach: Co dla ciebie oznacza slow life? Odpowiedź przyślij na adres konkurs@zwierciadlo.pl, wpisując w tytule mejla Elizabeth Arden. Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia.

Warsztaty odbędą się 25 kwietnia w Warszawie. Zobacz regulamin konkursu.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>