fbpx

Skąd brać energię latem? Część 4

Skąd brać energię latem? Część 4
123rf.com

Praca latem bywa bardziej męcząca niż podczas innych pór roku. Szybciej dopada nas zmęczenie i frustracja z powodu tego, że siedzimy w biurze a nie na przykład na leżaku na jakiejś egzotycznej wyspie. Kryzys zwykle przychodzi po południu. W jaki sposób ponieść sobie nastrój i sprawić, żeby wróciły siły.
Zielona herbata po południu

Zielona herbata wypita po południu może sprawić, że o 25 proc. wzrośnie twoja energia oraz koncentracja na zadaniu. To czysty zastrzyk energii skuteczny właśnie o tej porze dnia, bo doskonale działa na umysł. Popołudniowa kawa zwykle po pewnym czasie wyzwala niepokój i może wpłynąć na to, że będziesz miała kłopoty ze snem. Zielona herbata, najlepiej organiczna z dodatkiem cytrusowych owoców, podziała na ciebie łagodnie dyscyplinująco.

Wstań i rozciągnij się

Zaledwie 60 sekund rozciągania się może podnieść poziom energii i wytrzymałości o 45 procent, twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. Rozciąganie napiętych mięśni wysyła wiadomość do mózgu o tym, że trzeba być czujnym, zwiększając przepływ krwi bogatej w tlen do serca, płuc, mięśni i nerwów. Kiedy po południu dopadnie cię w pracy zmęczenie, wstań, podnieś wysoko ponad głowę ręce z dłońmi ze splecionymi palcami i zataczaj nimi kręgi nad głową. Już minuta tego ćwiczenia przywróci ci wigor.

Artykuły – Skąd brać energię latem? cz. 1,
cz. 2 i cz. 3

Jutro kolejne dwa sposoby, jak dbać o siebie latem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze