1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca
  4. >
  5. Liu Jo Better Denim - ekologiczna linia jeansów na sezon jesień-zima 2019

Liu Jo Better Denim - ekologiczna linia jeansów na sezon jesień-zima 2019

Zobacz galerię 7 Zdjęć
Podkreślające kobiecą sylwetkę, zmysłowe i wygodne. Ideał? Nie, dżinsy mogą być również ekologiczne. W modelach z linii Liu Jo Better Denim metka z tyłu spodni zrobiona jest z materiału odpadowego pozyskiwanego ze skórki jabłka. A przy produkcji denimu zredukowano zużycie wody, chemikaliów i energii.

 

Losy marki Liu Jo nierozerwalnie połączone są z jeansem. Wracamy do roku 2008. Liu Jo wprowadziło na rynek jeansową kolekcję Bottom Up, zaprojektowaną z myślą o podkreślaniu kobiecych kształtów. Linia ta zapoczątkowała nierozerwalną więź między pochodzącą z Włoch marką, a tym niezwykłym materiałem w kolorze indygo. W 2016 roku swoją premierę miała linia Bottom Up Amazing Fit – ulepszona wersja Bottom Up. Jeansy z tej kolekcji charakteryzowały się tym, że doskonale dopasowywały się do ciała, dając niezwykle zmysłowy efekt. Liu Jo od zawsze wykorzystuje nowoczesne technologie, wpływając na jakość denimu i fasony podkreślające kobiecą sylwetkę. Najnowsza kapsułowa kolekcja Liu Jo Better Denim składa się z modeli stworzonych z różnego rodzaju denimu. Spodnie dostępne są w dwóch najbardziej charakterystycznych dla włoskiej marki fasonach: skinny i slim. Modele Divine, Ideal, Magnetic i Fabulous mają różnorodne kolory: od błękitu (jasnego lub ciemnego) po szarości. Klasyczne zdobienia dodają charakteru.

Niezwykłe jeansy, etyczne podejście

Linia Liu Jo Better Denim powstała w wyniku współpracy z dwoma wybitnymi markami zaangażowanymi w zrównoważony rozwój: Candiani i Isko. Dzięki temu kolekcja produkowana jest przy użyciu technik, które radykalnie zmniejszają zużycie wody, chemikaliów i energii. Jest to możliwe głównie dzięki procesowi barwienia tkanin opracowanych przez Candiani. Obejmuje on zastosowanie chitozanu - w 100% biodegradowalnego naturalnego polimeru z egzoszkieletu skorupiaków.  Specjalna jest również technologia barwienia – Indigo Juice, w której barwnik indygo działa tylko na górne warstwy tkaniny, nie obniżając trwałości jej koloru. Dodatkowo denim użyty przez ISKO przy tworzeniu kolekcji Liu Jo Better Denim jest częścią kolekcji ISKO EARTH FIT, która wykonana jest z innowacyjnych materiałów, takich jak bawełna organiczna czy poliester pozyskiwany w trakcie procesu recyklingu.

Nowoczesna moda, to taka, dla której etyczne wartości i cechy produktu pozostają ze sobą w zgodzie. (Fot. materiały prasowe)

Jeansy to nie tylko denim

Liu Jo Better Denim stawia na zrównoważony rozwój na każdym poziomie. Metka z tyłu spodni jest wykonana z materiału odpadowego pozyskiwanego ze skórki jabłka. Z kolei guziki zrobiono z naturalnego stopu aluminium, który nie zawiera zanieczyszczeń galwanicznych. Dodatki takie jak zamki błyskawiczne częściowo wykonane zostały z poliestru uzyskanego w procesie recyklingu. Szwy to włókna celulozowe Tencel barwione ekologicznymi barwnikami. Główne etykiety (bawełna organiczna i poliester z recyklingu) oraz metki wewnętrzne (poliester z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu) są również przyjazne dla środowiska. Dodatkowo w metkach znajdziemy nasiona do zasiania. Końcowym etapem jest pakowanie spodni w 100% recyklingowych torebkach.

Dopasowanie, wygoda, kobiecość, glamour i ekologia -  takie cechy mają jeansy idealne.

Twarzą linii Liu Jo Better Denim została jedna z najpopularniejszych modelek, Anna Ewers. Zdjęcia z backstage’u. (Fot. materiały prasowe)

 

Liu Jo: Kapsułowa kolekcja w całości przyjazna środowisku. Wierzymy, że takie projekty stanowią duży potencjał dla przemysłu modowego, który w dużej mierze ma wpływ na środowisko naturalne.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze