1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca
  4. >
  5. Styczniowe „Zwierciadło” już w sprzedaży

Styczniowe „Zwierciadło” już w sprzedaży

Dobrze jest pomagać - to oczywiste. Ale czy potrafimy pomagać? Dlaczego i po co pomagamy? Styczniowe „Zwierciadło” zadaje pytania, szuka odpowiedzi i rozwiązań.

Pomagać to widzieć drugiego człowieka. Jego potrzeby, jego problemy. O tym, że pomagać warto, przypominamy sobie często pod koniec roku, ale są osoby, które robią to na co dzień. Tak jak nasze okładkowe bohaterki: Anna Lewandowska i Małgorzata Kożuchowska. Wspierają m.in. dzieciaki z Centrum Zdrowia Dziecka. Dlaczego to jest ważne w ich życiu? Jak pomaganie zmienia nas samych? Opowiadają o tym Alinie Gutek.

Wszystkie nasze czytelniczki, które kupią „Zwierciadło”, automatycznie włączają się w pomoc dzieciakom – złotówka z każdego egzemplarza* przeznaczona jest na zakup samochodu służącego do transportu medycznego w tym: krwi, leków, narządów do przeszczepu i preparatów do żywienia pozajelitowego dla Centrum Zdrowia Dziecka. To może ratować życie. 

Ona ma dzieci, on ma portfel. W Temacie miesiąca piszemy o wyborach kobiet. O tym, że coraz częściej decydują się nie pracować zawodowo. Zostają w domu. Dlaczego tak się dzieje? Czy nadchodzi konserwatywna rewolucja? I co z niej dla kobiet wynika? Są plusy, ale też są minusy. Pokazujemy i jedne, i drugie. 

Podróżniczka, reporterka. Ze swoim partnerem Tonym Halikiem tworzyła znany program „Pieprz i wanilia”. Właśnie ukazała się  pierwsza biografia Elżbiety Dzikowskiej.

Otylii Jędrzejczak przedstawiać nie trzeba. Każdy zna naszą słynną pływaczkę, olimpijkę, mistrzynię Europy i świata. Jak walczyła o medale, jak znosiła porażki, co teraz jest w jej życiu najważniejsze i dlaczego napisała książkę – o tym wszystkim rozmawia z Aliną Gutek.

Renée Zellweger grała z najlepszymi, zgarniała nagród i świetne recenzje, po czym… zniknęła. Dziewięć lat temu zdecydowała, że „dorosła do tego, żeby wziąć urlop”. Od pracy, kariery, medialnego cyrku. Zniknęła na sześć lat. Wypisała się do normalnego życia. Podróżowała. Zrobiła remont. Łapała oddech. Teraz wraca jako Judy Garland w filmie „Judy”. Mówi się, że Oscar gwarantowany.

Po co nam siła? Czym jest dziś siła kobiet? Czy różni się od tej męskiej? A może jest jedna, uniwersalna? Mówi o tym psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

 „Najpierw natura, potem matura!”, krzyczeli nastolatkowie podczas strajku klimatycznego. Impuls dała Greta Thunberg, potem lawina potoczyła się dalej. Nasze dzieci uczą nas odpowiedzialności za planetę. O ekologicznym buncie młodych pisze Maria Keim. 

Jeśli styczeń, to karnawał. W czym na bal? W plisowanej sukni. Albo w plisowanej spódnicy. Albo… w butach z plisami. To jest modne! A jaki do tego makijaż? Smokey eye! Jak zrobić taki makijaż? Czytajcie i oglądajcie!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze