1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca
  4. >
  5. Penny Thornton – od baletu do astrologii

Penny Thornton – od baletu do astrologii

Penny Thornton jest jedną z najbardziej znanych astrolożek na świecie. Oprócz pracy naukowej i popularnonaukowej pisze felietony do magazynów i prowadzi w Internecie kurs wprowadzający do astrologii. (fot. archiwum prywatne Penny Thornton)
Kiedyś przepowiadała przyszłość jednej z najbardziej znanych i intrygujących postaci XX wieku – księżnej Dianie. Teraz prowadzi profesjonalne kursy z astrologii w Internecie. Kim jest astrolożka Penny Thornton?

„Gdyby ktoś w dzieciństwie powiedział mi, że w przyszłości będę astrolożką, z pewnością tupnęłabym moją małą nóżką z niedowierzaniem. Miałam przecież być baletnicą. Jestem też pewna, że gdyby wtedy moi rodzicie dowiedzieli się o moim powołaniu spaliliby wszystkie książki o astrologii. Teraz wiem, że nie można uciec od przeznaczenia” – przyznała na łamach "See Beyond Magazine" Penny Thornton, brytyjska astrolożka, która przez wiele lat pełniła funkcję osobistej astrolog Lady Diany.

Penny urodziła się 22 marca 1946 w Warringson, małym mieście położonym na zachodnim brzegu Anglii. Od najmłodszych lat trenowała balet. W wieku 17 lat ukończyła Royal Ballet School w Londynie, jedną z największych i najbardziej cenionych szkół baletu. To właśnie wtedy usłyszała od Ingrid Lind, założycielki Faculty of Astrological Studies w Londynie zdanie, które miało odmienić jej życie - „za pięć lat twoje życie diametralnie się zmieni, będziesz zmuszona poświęcić coś bardzo drogocennego”. Była wówczas w swoim złotym okresie – piękna, młoda, utalentowana, z jasno zaplanowana ścieżką zawodową i perspektywą pracy dla  jednej z najlepszych szkół baletu w Londynie.

Dokładnie pięć lat później, 22-letnia Penny Thornton, przy akompaniamencie muzyki pochodzącej z II aktu romantycznego baletu Giselle, po raz ostatni schodziła schodami The Royal Ballet Company. Jak sama przyznaje, okazała się zbyt słaba psychicznie, nie potrafiła udźwignąć wywieranej na nią w szkole presji i postanowiła pożegnać się z baletem.

Tydzień później zarejestrowała się w biurze zatrudnienia. Nie chciała wiązać się z kolejną szkołą baletową, a z drugiej strony miała świadomość tego, że przecież nie umie nic innego – od najmłodszych lat cały swój czas poświęcała baletowi. Dostała pracę w biurze ubezpieczeń prawnych i przez następne pół roku przeszukiwała, sortowała i układała stosy przeróżnych papierów. To doświadczenie było początkiem jej walki z samą sobą po utracie wszystkiego, na co całe życie pracowała.

Największym ukojeniem Penny okazała się astrologia, która stała się jej największą pasją i sposobem na życie. W 1977 roku uzyskała dyplom na Faculty of Astrological Studies w Londynie. Przez lata prowadziła wykłady naukowe na uczelniach wyższych w Europie, Australii i Ameryce Północnej.

W 1986 roku jej życie diametralnie się zmieniło. Została prywatną astrolożką księżnej Diany i współpracowała z nią przez następnych sześć lat. Jako jedna z nielicznych wiedziała wtedy, co dokładnie działo się za pałacowymi murami. Była świadkiem dramatycznych prób ratowania małżeństwa Lady Diany, później ucieczkę od niego. Penny przyznała, że gdy poznała księżną zobaczyła w niej samą siebie – zranioną, bezsilną, odrzuconą i zagubioną w sobie. Po śmierci Lady Di astrolożka wydała książkę, w której dokładnie opisała ich współpracę. Naraziła się wtedy środowisku astrologów, którzy uważali za nieetyczne dzielenie się z opinią publiczną szczegółami z prywatnego życia swojego klienta.

Dziś Penny Thornton jest jedną z najbardziej znanych astrolożek na świecie. Doskonale łączy pracę ściśle teoretyczną z popularnonaukową. Pisze felietony do europejskich magazynów, prowadzi również w Internecie kurs wprowadzający do astrologii, a jej klienci pochodzą z niemal całego świata. W 2019 roku rozpoczęła cotygodniową serię wideo na YouTube i tym samym jako pierwsza wprowadziła prawdziwą astrologię do mediów masowych. W roku 2000 założyła Astrolutely.com, obecnie jeden z najlepszych serwisów astrologicznych na świecie. Napisała również siedem książek: „With Love from Diana”, „The Forces of Destiny”, „Divine Encounters”, „Synastry”, „Romancing the Stars Suns&Lovers”, „The Zodiac Cooks”, „Astrology inthe Workplace”.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze