1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca

Sierpniowy "Sens" już w sprzedaży. Na okładce Scarlett Johansson

Sierpniowe wydanie magazynu SENSu już w sprzedaży. Naszą okładkową bohaterką jest Scarlett Johansson, superbohaterka na ekranie i w życiu.

„Widzowie pytają często, ile w danej roli jest ze mnie. Tak było na przykład po premierze «Vicky Cristina Barcelona» Woody’ego Allena – zwierza się Scarlett Johansson. – Powiedziałam wtedy, że z Cristiną łączą mnie niektóre punkty jej życiowej filozofii. Mam na myśli jej apetyt na życie, chwytanie chwili, radość z tego, co przynoszą drobne codzienne zdarzenia”. Można założyć, że to właśnie ten apetyt na życie pcha gwiazdę do udziału w bardzo różnych przedsięwzięciach filmowych, nie bacząc na opinie krytyków, którzy przykład nie mogli oni wybaczyć flirtu z kinem komiksowym w „The Avengers”. Na ich komentarze Johansson odpowiedziała, że lubi bawić się na planie, a fani serii byli wprost zachwyceni. Przyszłość pokazała, że aktorka nie daje się zamknąć w żadnej kategorii. Trzy lata po „The Avengers” potwierdziła swoją wszechstronność w melodramacie „Ona” (choć była tu jedynie głosem w aplikacji), a nie tak dawno widzieliśmy ją w będącej studium związku „Historii małżeńskiej” i satyrze „Jojo Rabbit”.

Kto lepiej niż Scarlett Johansson symbolizuje temat naszego sierpniowego wydania: „Do dzieła”?! O wskazówki, co nam przeszkadza zrobić pierwszy krok w życiu, seksie i związkach, i jak przezwyciężyć te trudności, poprosiliśmy ekspertów: psycholożkę Katarzynę Miller, coach Iwonę Firmanty, seksuologa Zbigniewa Izdebskiego i psychoterapeutkę Renatę Pająkowską-Rożen.

„Lato to bardzo dobry czas na wprowadzanie zmian, a nawet rewolucji w swoim życiu. Jest coś takiego w zapachu letniego powietrza, w zieloności traw i intensywności słońca, że wydaje się, że wszystko jest możliwe. Skorzystajmy z tego. W najgorszym wypadku się nie uda. W najlepszym – sięgniemy po szczęście” – zachęca we wstępniaku do numeru redaktor naczelna Joanna Olekszyk. I przywołuje słowa kolejnego z naszych rozmówców, Robina Sharmy, jednego z najbardziej uznanych światowych ekspertów w dziedzinie przywództwa, który mówi, że „wszystkie zmiany są trudne na początku, chaotyczne w środku i wspaniałe na końcu”.

Jednak zanim ruszymy „Do dzieła”, warto rozpoznać, jakimi narzędziami osobistymi dysponujemy. Jak to zrobić? Redaktor naczelna proponuje: „ Zajrzyjcie do Tematu Specjalnego, na który składają się inspirujące teksty o boginiach, typach osobowości oraz tendencjach. Pomogą Wam ustalić, czego potrzebujecie, kogo możecie obrać za wzór, a także jak się zmotywować”.

W numerze nie zabrakło także naszych stałych rubryk, m.in.:

  • Mentorki, gdzie gościmy Natalię Sadowską, dwukrotną mistrzynię świata w warcabach stupolowych. Wydanie sierpniowego SENSu zbiega się z mistrzostwami świata kobiet Tallinie, gdzie nasza zawodniczka walczy o najwyższy tytuł.
  • Filmoterapia – filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland rozmawiają o wychodzeniu z traumy w dokumencie „Descent”, który będzie miał swoją premierę podczas festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Festiwal trwa od 31 lipca do 8 sierpnia.
  • Wychowanie z SENSem – pedagożka Ewa Nowak przygląda się problemom, jakie może nieść wyprowadzka dzieci z domu.
  • Portretu psychoastrologicznego – tym razem odsłaniamy tajemnice zodiakalnego Lwa.
  • Mocy kobiet, w której psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz przedstawia „Bodyart” – autorką metodę ruchu w połączeniu z pracą oddechową.

Sierpniowy numer ukazuje się w wakacje. Choć znów upływają w cieniu pandemii, życzy Wam, mili Czytelnicy, dobrego odpoczynku i czasu na inspirujące lektury.

Redakcja magazynu SENS

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze