1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca
  4. >
  5. Make Life Harder, Magda Mołek i Ola Żebrowska na okładkach sierpniowego „Zwierciadła”. Nowy numer już jest!

Make Life Harder, Magda Mołek i Ola Żebrowska na okładkach sierpniowego „Zwierciadła”. Nowy numer już jest!

Magda Mołek, Ola Żebrowska oraz Karolina Bacia i Jakobe Mansztajn, czyli Make Life Harder, wnoszą do Internetu nie tylko swoją osobowość, ale i wrażliwość. Zaprosiliśmy ich do rozmów na temat piękna codzienności. I do zabawy w odtwarzanie słynnych dzieł sztuki. Efekt na naszych okładkach!

Magda Mołek: „Od czterech lat w »W moim stylu« robię to samo: zapraszam tych, których chcę, a nie muszę, rozmawiam o sprawach, które interesują mnie, a nie mojego szefa. Bo go nie mam. Już dawno zwolniłam się z poczucia, że zmienię świat, ale jeśli mogę w jakikolwiek sposób pokazać innym, że istnieją rzeczy piękne, to czemu tego nie zrobić? Dlaczego nie dać miejsca temu, co karmi duszę i otwiera serca?

Jakobe Mansztajn: „Życie jest chwilową marnością. Być może za tym kryje się właśnie cała filozofia MLH. Mam w sobie raczej nihilistyczny odruch, że to wszystko jest jednak bez sensu, więc trochę w kontrze próbuję jakoś nadać temu życiu sens”.

Karolina Bacia: „Tę ponurość Kuba przekuł w żarty. W myśl zasady, że skoro nie wiemy, co robić, i skoro nie bardzo możemy zrobić cokolwiek, to się chociaż z tego pośmiejmy”.

Ola Żebrowska: „Dużo więcej nas łączy, niż dzieli. Nastawianie przeciwko sobie kobiet mających i niemających dzieci, tworzenie jakiejś rywalizacji między nami wydaje mi się czymś sztucznym. Mam wrażenie, że na moim Instagramie odnajdą się raczej wszyscy o podobnym poczuciu humoru, niezależnie od tego, czy są rodzicami”.

Prastare boginie – o nich mówimy w Temacie Miesiąca. Bo to nie tylko zmurszałe, martwe mity. Dziś w boginiach odkrywamy archetypy kobiecości, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć siebie, swoje instynkty i wybory oraz świadomiej kierować swoim życiem. To także ważna część herstorii, którą nam odebrano. Składamy się z różnych pierwiastków, które można rozbić na odrębne postaci. W każdej z nas czasami odzywa się Hera, a czasami Afrodyta.

Jak zawsze – inspirujące wywiady.

Reżyser Xawery Żuławski: „Ojciec, kiedy się dowiedział, że chcę być reżyserem, powiedział mi coś w stylu: »Wiesz, synu, nie wiadomo, czy masz talent, i nikt ci tego nie powie, a przynajmniej nie powie ci tego wprost. Sam będziesz musiał to stwierdzić, ale też pamiętaj, że nie ma nic gorszego, niż strawić życie na czymś, w czym ci nie jest do twarzy«. Dla mnie, z moim charakterem, brzmiało to jak wyzwanie. Musiałem udowodnić, że jednak ten talent mam”.

Paulina Krupińska. Zdobywczyni tytułu Miss Polonia, modelka i prezenterka telewizyjna. „Kiedy ktoś mówi mi: »Pani jest taka normalna«, to dla mnie największy komplement. Wydaje mi się, że normalność jest w cenie. Ona mi imponuje u innych i wystarcza w moim własnym życiu.

Aktorka Vanessa Alexander: „W sytuacjach, w których nie czuję się superkomfortowo, używam śmiechu trochę jak koła ratunkowego, bo to, że mogę coś »zaśmiać«, jest dla mnie kojące”.

Faye Dunaway: „Zależało mi na tym, by przetrwać w mało przyjaznym kobietom, mizoginistycznym biznesie filmowym w latach 60. i 70. Nie znosili mnie, bo stawiałam warunki. Chciałam, by szanowano moją pracę, tak jak pracę moich filmowych partnerów Nicholsona, Marlona Brando, McQueena, Hoffmana. Jeśli masz wizję, jedynym sposobem, by ją chronić, jest walka”.

„Chcieliśmy robić coś razem, ale bez sztywnych założeń, że to ma być podcast międzygeneracyjny, nastawiony na różnice poglądów. Chcieliśmy poruszać tematy, które nas interesują, a nie odkrywać przed sobą jakieś części naszych osobowości, których nie znamy, bo my akurat dobrze się znamy” – rozmowa z Dorotą Wellman i jej synem i Kubą, autorami podcastu „WELLcome w popkulturze”.

W codziennym życiu, również tym zawodowym, spotyka nas krytyka – zasłużona lub nie. Bywa też, że musimy udzielić drugiej osobie informacji o tym, co jej nie wyszło. Jak to zrobić – wyjaśnia psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. „Trzeba pamiętać, że informacja zwrotna nie powinna mieć charakteru uogólnionego sądu o człowieku, którego dotyczy. Wtedy jest szansa, by rozwiązać problem, a nie umowę o pracę”.

Psychoterapeutka Esther Perel namawia, by przyjrzeć się zdradzie. „Czy kładąc nacisk na moralną ocenę ludzi, odsuwamy na bok istotne pytania: czy niewierność mówi coś o małżeństwie jako instytucji? Dlaczego liczba zdradzających rośnie? Jedne zdrady są aktami sprzeciwu, małymi rebeliami wywołanymi toksycznym związkiem, nudą, pragnieniem nowości lub próbą udowodnienia, że jeszcze ma się ten magnetyzm. Inne zdrady są aktami braku sprzeciwu wobec nieznanej, obezwładniającej miłości”.

Dlaczego młodzi nie chcą uprawiać seksu tak często i chętnie jak poprzednie pokolenia? Pytamy seksuolożkę Patrycję Wonatowską. „Wiedzą więcej. Ale tę wiedzę czerpią głównie z Internetu. A to, czego się boją przede wszystkim, co ich powstrzymuje przed intymną bliskością, to wchodzenie w relacje”.

„Przyjaźń to jest sytuacja dwukierunkowo atrakcyjna, bo nie tylko przyjacielowi jest dobrze ze mną, ale i mnie z tym, że mam takiego przyjaciela. Już sam ten fakt sprawia mi coś w rodzaju głębokiej przyjemności”. O przyjaźni w cyklu „W kręgu wartości” mówi prof. Bogdan de Barbaro.

Czy atrakcyjność nie staje się Świętym Graalem naszych czasów? Co obiecuje nam kultura za bycie wiecznie ponętną i sexy? „Oczywiście, że to, jak wyglądamy, ma znaczenie, ale większe znaczenie ma to, czy to nasze ciało będzie miało wdzięk i grację. Czy tam w środku będzie osoba, która to ciało lubi, która potrafi się w swojej seksualności odnaleźć i umościć, czy tam jest jakaś treść psychiczna, która to ożywia” – mówi psycholożka Marta Niedźwiecka w „Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny”.

A w „Świecie młodych” Przemek Staroń. Uczy, pisze książki, prowadzi warsztaty. Młodym tłumaczy świat, a starszym tłumaczy młodych. I zarówno jedni, jak i drudzy chcą go słuchać.

Poza tym:

  • Moda: Kapsułowe kolekcje lokalnych marek na tle dzieł ukrytych w zakątkach stolicy. Bo i rodzima moda, i sztuka zasługują na rozgłos.
  • Uroda: Malarskie eksperymenty. Makijaż niebanalny.
  • Kuchnia: Podwarszawskie gospodarstwo rodziny Majlertów to kontynuacja rodzinnych tradycji. Dziś przyjeżdżają tu szefowie kuchni z najlepszych restauracji i szefowie kuchni we własnych domach. Nie tylko po słynne już szparagi.
  • Wnętrza: Ten dom Małgosia i Wiktor stworzyli ze starej stodoły. Teraz to miejsce wytchnienia, odpoczynku, relaksu. Z widokiem na góry.
  • Zdrowie Woda – niezbędna do życia. Jaką i jak pić? Dlaczego jest taka ważna?

Sierpniowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” w sprzedaży od 3 lipca; wydanie podstawowe w cenie 12,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: wakacyjnymi akcesoriami od Gym Beam do wyboru: ręcznik plażowy, czapeczki w dwóch kolorach z daszkiem, bidony i shakery; kosmetykami do włosów marki Insight do wyboru: multifunkcyjne mleczko do włosów, nawilżająca odżywka do codziennej pielęgnacji, odżywka dodająca objętości, spray dodający objętości u nasady włosów, suchy szampon dodający objętości; kosmetykami do pielęgnacji twarzy od Routines by Alkmie do wyboru: balsam do demakijażu, żel myjący oraz maska jogurtowa; mineralnym płynem micelarnym do twarzy i oczu od Vichy; nowością rynkową – naturalnym żelem-galaretką do codziennego mycia twarzy Aqua Zone od Hagi; kosmetykami do opalania dla każdego do wyboru od Dax, idealne na wakacyjne wyjazdy: krem dla dzieci SPF 30, nawilżająca pianka brązująca do twarzy i ciała do każdego rodzaju karnacji, nawilżający samoopalacz do twarzy i ciała do jasnej karnacji, samoopalacz extra bronze do twarzy i ciała do ciemnej karnacji oraz emulsja do opalania w sprayu SPF 20; książką (różne tytuły do wyboru).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze