fbpx

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Sens”

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Sens”

Czerwiec zwykle kojarzy nam się z końcem szkoły i początkiem wakacji. Wprawdzie ten czerwiec będzie trochę inny niż zwykle, ale mamy nadzieję, że da nam okazję nie tylko do złapania oddechu, ale też do przeorganizowania swojego życia. „Sens” w tym z chęcią pomoże!

W najnowszym numerze piszemy wprost: To twoje życie! Pora urządzić je tak, jak chcesz. W cyklu artykułów pod szyldem Tematu numeru proponujemy Czytelnikom zrobienie pierwszych podsumowań czasu pandemii i tego, co nam on dał w zakresie wiedzy o sobie. Jakie lekcje z niego wynieśliśmy? Jak się zmieniliśmy? Za czym tęskniliśmy najbardziej a czego wcale nie było nam żal? Czy z tej perspektywy możemy powiedzieć, że naprawdę żyjemy swoim życiem, czy może jesteśmy pod wpływem okoliczności, presji społecznej czy bliskich? Nasi eksperci pomogą twórczo przepracować te wnioski i ustawić od nowa hierarchię swoich wartości.

Piszemy też o prognozach na przyszłość, z punktu widzenia psychologicznego, socjologicznego oraz rynku pracy. Kim będziemy za te kilka miesięcy w każdej z tych sfer? Jakie są tendencje zmian, szanse ale i zagrożenia? Pytamy o to m.in. prof. Bogdana de Barbaro, dr. Tomasza Srebnickiego czy Zuzannę Skalską.

I radzimy: Zaufaj naturze! Temat specjalny czerwcowego numeru pokazuje na wielu przykładach, że życie blisko natury i w zgodzie z jej prawami służy nie tylko naszemu zdrowiu, ale i psychice. Dowiecie się, co trzeba zrobić, by zostać farmerem, co to znaczy „ruszać się naturalnie”, ale też jakie kosmetyki są naprawdę eko.

W numerze nie zabraknie też tematów z kategorii relacje. Katarzyna Miller wytłumaczy, dlaczego niektórzy ludzie tak bardzo nas wkurzają. Terapeuta Maciej Żbik opowie, kim powinna być córka dla ojca, terapeuta uzależnień Rafał Rutkowski zgłębi toksyczny związek mężczyzn z… alkoholem, a pedagożka Ewa Nowak przeprowadzi dochodzenie w kwestii tego, czy powinniśmy mobilizować nasze dzieci do nauki i wybierać dla nich kierunek studiów. No i wreszcie na koniec – na przykładzie genialnej artystki i ikony kobiecości, malarki Fridy Kahlo przekonamy się, że można być twórczym i pełnym pasji niezależnie od okoliczności.

Dobrego czerwca, drodzy Czytelnicy!