fbpx

Październikowy „Sens” już w sprzedaży. Na okładce Agnieszka Maciąg

Październikowy "Sens" już w sprzedaży. Na okładce Agnieszka Maciąg

 W tym numerze proponujemy przed wszystkim odkrywanie pozytywnych stron nawyków, z których wiele ułatwia życie, a inne uprzyjemniają je i pozwalają się rozwijać – mamy nadzieję, że w oczach Czytelników lektura naszego magazynu spełnia warunki takiej dobrej rutyny.

Bohaterką okładki jest Agnieszka Maciąg, promotorka zdrowego stylu życia i autorka wielu bestsellerowych książek – ostatnia z nich poświęcona jest menopauzie. Wbrew mitom, że oznacza ona zmierzch kobiecości, nasza bohaterka widzi w niej szansę rozwoju. To czas zbierania plonów – przekonuje.

„Pochwała rutyny” – tak brzmi Temat Numeru październikowego wydania SENSu. Temat trochę przewrotny, bo zwykle zachęcamy do uwolnienia się od nawykowego myślenia, działania i reagowania, do wyłączenia życiowego autopilota i włączenia świadomości. Jednak rutyna ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala mózgowi na chwilę relaksu i koncentrację na ważnych kwestiach; po drugie, wbrew przekonaniu o przewadze spontaniczności w relacjach nad planowaniem – wzmacnia poczucie bliskości i wspólnoty w związku; po trzecie, wspiera nasz dobrostan psychiczny i fizyczny. Korzyści z rutyny jest wiele więcej – szukamy ich w cyklu artykułów i rozmów z terapeutami.

W drugim bloku tematycznym numeru „Psychosomatyka” – poprosiliśmy ekspertów o odpowiedź na pytanie, co łączy psyche i zdrowie fizyczne. Jak twierdzi m.in. psycholożka i terapeutka Dorota Hołówka a także dr Lisa Sanders, która zainspirowała twórców serialu „Dr House” –  ten związek jest bardzo mocny. Ciało silnie reaguje na mniej lub bardziej świadome przekonania, które nam towarzyszą na co dzień, i to ono płaci cenę za nieprzepracowane problemy w relacjach, lęki czy przewlekły stres.

Poza tym w październikowym SENSie m.in. rozmowa z Katarzyną Miller w cyklu „Kasia na kryzys”, zaproszenie do Grecji w rubryce „Nacje mają swoje racje” i wywiad z dr. Marcinem Jaworskim z Uniwersytetu SWPS o tym, czy sztuczna inteligencja może się usamodzielnić. Jak zwykle proponujemy także ćwiczenia rozwojowe oraz polecamy filmy i nowości książkowe.

Z najlepszymi życzeniami inspirującej lektury dla wszystkich naszych Czytelników – redakcja miesięcznika SENS

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze