1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca

Już jest wrześniowe „Zwierciadło” z Agnieszką Osiecką na okładce

Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby choć kilku jej piosenek. Kto tak jak ona potrafił pisać o miłości? Ona sama miłości szukała całe życie. Miłości i wolności. Dla mężczyzn traciła głowę, choć zwykle na chwilę. W miłości nie kalkulowała, szła jak w dym, a potem zostawała z tego uczucia garstka popiołu.

O Agnieszce Osieckiej, naszej okładkowej bohaterce, mówią jej przyjaciele. Krystyna Janda, Magda Czapińska, Olga Lipińska, Barbara Wrzesińska – to tylko kilka z wielu nazwisk. Tekst Beaty Biały, autorki książki „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”.

Często robimy błąd – koncentrujemy się na swoich słabych stronach, wadach i słabościach zamiast rozwijać to, co w nas mocne. Odkrywajmy nasz potencjał! Nigdy nie jest na to za późno. Zaoszczędzimy sobie wielu frustracji, napięć rozczarowań, a nawet chorób. I poczujemy ogromną ulgę. Jak przy zmianie butów. Bo w dobrze dopasowanych idzie się lekko, nie czując ciężaru wędrówki. O talentach i ich roli w naszym życiu opowiada w Temacie miesiąca Alina Gutek.

Film „Złotokap”, w którym możemy ją oglądać, jest dla niej wyjątkowy z wielu powodów. Także dlatego, że to jeden z pierwszych projektów, w których wzięła udział po przerwie. O białych nocach w Islandii, o roli pamiątek i wspomnień, a także o życiowej równowadze Karolina Gruszka opowiada Zofii Fabjanowskiej.

Właśnie nagrała nową płytę – „Stoję na tobie, Ziemio”. Opowiada na niej o człowieku i o planecie dźwigającej nasze błędy. Trafiła w swój czas. Choć trafiłaby zawsze, bo zawsze gdzieś toczy się wojna, ktoś coś dewastuje, roznieca ogień. Ale nie tylko o Ziemi rozmawia z Remigiuszem Grzelą Hanna Banaszak. Także o roli artysty. „On nie wychodzi naprzeciw gustom. Raczej pracuje nad kolejnym ciekawym zaskoczeniem. To dużo trudniejsza droga, ale gdy się uda, przynosi znacznie większą satysfakcję. Ja tylko dbam o to, aby nie stawać się artystką przebrzmiałą, żeby być człowiekiem współczesnym”.

Dziewięć statuetek Grammy, 50 milionów sprzedanych płyt. Niezły wynik jak na kogoś, kto ucieka od sławy. Norah Jones od kilku tygodni siedzi z rodziną w domu i… odkrywa media społecznościowe. Rozmowa Anny Gacek.

– Mamy dziś do czynienia z sytuacją pod tytułem „Nie wiem, co będzie”. I to jest niebywale trudne, bo jednak częścią naszego zwykłego codziennego komfortu i podstawowego poczucia bezpieczeństwa jest to, że da się pewne rzeczy przewidzieć z wyprzedzeniem. O nieprzewidywalności – zarówno w kontekście zachowań ludzkich, jak i prądów społecznych – z profesorem Bogdanem de Barbaro rozmawia Joanna Olekszyk.

Abstynencja seksualna. Jest nam potrzebna? A jeśli tak, to do czego? „Pozwala nam popatrzeć na siebie jak na ludzi, a nie obiekty pożądania” – mówi w rozmowie z Beatą Pawłowicz seksuolożka Joanna Twardo-Kamińska.

Rodzice na nowe czasy – zaczynamy cykl rozmów z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem, świetnie znanym naszym czytelniczkom z łamów „Zwierciadła”. W pierwszym odcinku – o tym, jak zmieniło się w Polsce przygotowanie do bycia rodzicem i co z tych zmian wynika. Wywiad Aliny Gutek.

Porozmawiajmy o… śmieciach. Temat bardzo na czasie. Całkiem nie śmiecić się nie da, to jasne, ale może jesteśmy w stanie coś zrobić, żeby ograniczyć bezsensowne zanieczyszczanie naszej planety? Każdy krok, nawet najmniejszy, ma sens. „Nie potrzebujemy kilku osób, które robią stuprocentowy zero waste, tylko milionów, które robią to w sposób niedoskonały” – mówi Stanisław Łubieński, autor „Książki o śmieciach”. Wywiad Dariusza Janiszewskiego.

Do tego typu codziennych działań zachęca też Ewa Ługowska, autorka „Misy mocy” –książki o kuchni ratującej świat. Zdradza nam przepisy na zdrowe i bezresztkowe gotowanie, a także mądre robienie zakupów.

A ponieważ zaczyna się nowy sezon, pokazujemy trendy na jesień i zimę. W modzie i urodzie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze