piątek

wczoraj przykre zdarzenie w autobusie. Wszedł kontroler, wszystkich sprawdził, a mnie pominął, uznał pewnie, że mam tyle lat, że przysługuje mi darmowy przejazd.

Pasek w TVP Info: Premier Morawiecki uwalnia uczniów „zakładników, ZNP kapituluje.”Tak, to był cały czas ten  chwyt propagandowy, to szczucie, boże jacy oni są obrzydliwi. Jeśli Polacy ponownie wybiorą ta władzę, to będzie znak, że nie zasługują na wolność.

Wymiana opon na letnie, lubię ten zakładzik w pobliżu i właściciela. Jak zwykle gadamy o polityce, o obrzydliwości tej władzy, mówi: tylko dwdóch moich kilentów to pisowcy, inni mówią jak my, nie wiem, kto na nich głosuje.

Telefon od Piotrka Krosnego ze Sztokholmu, w przyszłym tygodniu wysyla do Galerii Foksal swoje obrazy w dużej skrzyni, część na przechowanie u mnie. Jestem szczęśliwy, że to się finalizuje. Zasugerowałem mu jakie obrazy ma wsadzić do skrzyni.

Dzwoni ponownie wieczorem, ogromnie podekscytowany, trafnie zgaduję, że kobieta, okazuje się Ormianka, też malarka, mieszka obok, zaczepił ją bo niosła blejtramy. Wszystko to na razie zupełnie niewinne, ale Piotr żyje w takiej pustce, że może to być ważne.

Kochany Paweł na moją prośbę drukuje mi recepty, odbieram w recepcji  przychodni, potem do apteki. Smutek, że tego jest aż tyle. Jakbym był sztucznie utrzymywany przy życiu.

Kawałek filmu SF z 86 roku, kolejny „Obcy”, wysoko oceniony. A jak bezlitośnie wykpiony przez upływ czasu. Nic tak szybko się nie starzerzeje jak filmy sf. Scenogafia zdaje się naiwna i prymitywna , nie wierzy się w nią, jest na niej odcisk czasu, w którym powstała, niewidoczny dla współczesnych. Wyobraźnia nie nadąża za zamianami jakie przynosi przyszłość. A te zmiany każą inaczej projektować wizję przyszłości, oczywiście też błędnie i naiwnie, co okaże się już za kilkanaście lat.

 

PODYSKUTUJ: