Mozart w ponad 50 miejscach w Warszawie

FB Warszawska Opera Kameralna

Trwa jubileuszowa, 25 -edycja Festiwalu Mozartowskiego organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną. W ramach festiwalu już dziś, 25 czerwca rozpoczyna się cykl „Mozart wszędzie”.
Festiwal Mozartowski w Warszawie jest sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. Pierwsza edycja, w 1991 roku została zorganizowana w 200. rocznicę śmierci kompozytora. Od tej pory co rok w Warszawie rozbrzmiewają dzieła sceniczne Mozarta (w wykonaniu zespołu artystycznego opery), a także jego msze, symfonie, koncerty instrumentalne i utwory kameralne. Podczas festiwalu odbywa się aż kilkadziesiąt spektakli i koncertów.

reklama

W tegorocznej odsłonie znalazł się także cykl „Mozart wszędzie”, w ramach którego muzyka tego geniusza kompozycji będzie rozbrzmiewać w ponad 50 miejscach w całej Warszawie. W prestiżowej przestrzeni Łazienek (przy wejściu od Belwederskiej), na hipsterskim Placu Zbawiciela, ale także na tzw. Patelni, czyli przy wejściu do metra Centrum czy na Próżnej. Mozart trafi także do licznych kawiarni, klubów, restauracji a nawet butików.

Pełna lista lokalizacji na profilu FB Warszawskiej Opery Kameralnej.