Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

12 maja 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Polonez A-dur op.21. Henryka Wieniawskiego

W naszym cyklu „utwór tygodnia", polecany przez stypendystów MPF, Justyna Ilnicka wybrała Polonez A-dur op.21. Henryka Wieniawskiego. Dlaczego? Bo „to jeden z najbardziej przepełniających ciepłem i szczęściem utworów, jakich zdarzyło mi się słuchać. Wesołość i rytmiczność wywołuje we mnie radość".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Justyna Ilnicka, altowiolistka, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej  II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie profesora Piotra Reicherta. Jest stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii od 2013 r.

Zapytana o ostatnie osiągnięcia, którymi chciałaby się pochwalić, wymieniła: I miejsce w VI Wrocławskim Konkursie Młodych altowiolistów w grupie młodszej oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego  A. Porębskiego „Kanciaste Obłoki”, kwiecień 2013; stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku 2013/2014 oraz II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA uczniów klas skrzypiec i altówki szkół muzycznych II stopnia, grudzień 2013.

fot.arch. pryw.

 

.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się…  w wieku 7 lat, gdy jako pierwszoklasistkę rodzice zapisali mnie do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze-Cieplicach. Edukację muzyczną kontynuowałam w Szkole I i II  st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze m.in. w klasie altówki prof.Violetty Suszko.

Kiedy nie gram, to… czytam książki, robię kolaże, chodzę do teatru, wychodzę z przyjaciółmi i udzielam lekcji gry na altówce.

Młoda Polska Filharmonia to to młodzież z wielkimi marzeniami, która chce osiągnąć mistrzostwo w swoim rzemiośle. Uwielbiamy grać razem.

Moje najbliższe plany? Udział w XVIII mistrzowskim kursie muzycznym Morningside Music Bridge w Calgary (2 VII – 1 VIII), do którego zakwalifikowałam się w przesłuchaniach konkursowych jako jedyna altowiolistka z Polski.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI