Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Polonez A-dur op.21. Henryka Wieniawskiego

http://www.wieniawski.pl/

W naszym cyklu „utwór tygodnia”, polecany przez stypendystów MPF, Justyna Ilnicka wybrała Polonez A-dur op.21. Henryka Wieniawskiego. Dlaczego? Bo „to jeden z najbardziej przepełniających ciepłem i szczęściem utworów, jakich zdarzyło mi się słuchać. Wesołość i rytmiczność wywołuje we mnie radość”.

Justyna Ilnicka, altowiolistka, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie profesora Piotra Reicherta. Jest stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii od 2013 r.

Zapytana o ostatnie osiągnięcia, którymi chciałaby się pochwalić, wymieniła: I miejsce w VI Wrocławskim Konkursie Młodych altowiolistów w grupie młodszej oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego A. Porębskiego „Kanciaste Obłoki”, kwiecień 2013; stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku 2013/2014 oraz II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA uczniów klas skrzypiec i altówki szkół muzycznych II stopnia, grudzień 2013.

fot.arch. pryw.

 

.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… w wieku 7 lat, gdy jako pierwszoklasistkę rodzice zapisali mnie do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze-Cieplicach. Edukację muzyczną kontynuowałam w Szkole I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze m.in. w klasie altówki prof.Violetty Suszko.

Kiedy nie gram, to… czytam książki, robię kolaże, chodzę do teatru, wychodzę z przyjaciółmi i udzielam lekcji gry na altówce.

Młoda Polska Filharmonia to to młodzież z wielkimi marzeniami, która chce osiągnąć mistrzostwo w swoim rzemiośle. Uwielbiamy grać razem.

Moje najbliższe plany? Udział w XVIII mistrzowskim kursie muzycznym Morningside Music Bridge w Calgary (2 VII – 1 VIII), do którego zakwalifikowałam się w przesłuchaniach konkursowych jako jedyna altowiolistka z Polski.