Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

DSC_0459
8 sierpnia 2016 in Psychologia by redakcja

Oczyść umysł ze złych nawyków i popraw jakość życia

Jak odnaleźć wewnętrzną mądrość, równowagę i zmienić życie na lepsze? Mogą w tym pomóc buddyjskie nauki Dzogczen. Nauki udzielane przez Tenzina Wangyala Rinpocze są unikalne wśród wszystkich nauk buddyjskich. Dotyczą metod radzenia sobie z problemami codzienności. Tenzin Wangyal Rinpocze, założyciel i duchowy przewodnik Instytutu Ligmincza, będzie w sierpniu nauczał także w Polsce.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Dzogczen, oznacza dosłownie Wielką Doskonałość, która jest stanem pełnej harmonii, najgłębszej świadomości i całkowitej kompletności z prawdziwą naturą rzeczywistości i własnego umysłu przesłoniętego gęstą mgłą myśli, przyzwyczajeń i reakcji.

Nauki, przekazywane przez Rinpocze w sposób przystępny i jasny, są tak naprawdę naukami o nas samych, o tym jak odkryć swoją prawdziwą naturę, która jest z nami zawsze i jest źródłem wszelkich jakości, ale przysłaniają ją myśli, emocje, oczekiwania i lęki. Nauki pomagają odrzucić negatywne, nawykowe wzorce działania i osiągnąć czysty, radosny stan umysłu, który może być źródłem kreatywności i pozytywnych przemian w życiu. Z mądrości i głębi tych nauk mogą skorzystać wszyscy, zarówno osoby praktykujące buddyzm, jak i wyznawcy innych religii oraz osoby o laickim światopoglądzie.

Rinpocze przekazuje swoją wiedzę w sposób niespotykany u buddyjskich nauczycieli pozostawiając uczestnikom sporo przestrzeni na zadawanie pytań i wymianę doświadczeń płynących z ich własnej praktyki. To podejście wypływa z jego głębokiego przekonania, że każdy z nas ma w sobie naturę Buddy i gdy mówimy z serca, z czystej przestrzeni o swoich doświadczeniach, stajemy się dla siebie nawzajem nauczycielami.

W tym roku Tenzin Wangyal Rinpocze będzie udzielał nauk z tekstu 21 Gwoździ, jednego z najważniejszych tekstów Dzogczen z Ustnej Tradycji Siang Siung. Nauki 21 Gwoździ są bezpośrednią ekspresją oświecenia. Każdy gwóźdź opisuje naturalny stan umysłu z innej perspektywy.

Tekst został pierwszy raz spisany przez Yangtona Sherap Gyaltsena w XI wieku. Nauki te są przekazywane w nieprzerwanej linii aż do współczesnych nauczycieli: Lungtoka Tenpai Nyimy, Yongdzina Tenzina Namdaka i Tenzina Wangyala Rinpocze.

Zapisy i szczegółowe informacje na: www.ligmincha.pl

Kurs odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia w Wildze koło Warszawy. Ośrodek Cziamma Ling znajduje się w miejscowości 50 km na południe od Warszawy, w kierunku na Puławy. Jest położony w pięknym, czystym, sosnowym lesie nieopodal Wisły. Na terenie ośrodka znajdują się domki kempingowe, dormitorium, pole namiotowe. Możliwe jest też skorzystanie z bazy noclegowej w jednym z wielu okolicznych ośrodków i pensjonatów.

TWR_casualGesze Tenzin Wangyal Rinpocze

Założyciel i duchowy przewodnik Instytutu Ligmincza, uznany autor książek (m.in. „Tybetańskiej jogi snu i śnienia”, „Cudów Naturalnego Umysłu”), cieszący się uznaniem nauczyciel swych uczniów z USA, Meksyku i Europy. Tenzin Rinpocze słynie ze zdolności czynienia starożytnych nauk tybetańskich przystępnymi dla zachodnich uczniów i odnoszącymi się do ich życia.

Tenzin Rinpocze urodził się w Amritsarze w Indiach, niedługo po tym, jak jego rodzice opuścili w 1959 roku zagarniętą przez Chińczyków tybetańską ojczyznę. W wieku 10 lat Teznin Rinpocze został mnichem w  klasztorze Men-ri w Indiach nieopodal Dholanji. Tam został rozpoznany przez głównego nauczyciela Lopona Sangye Tenzina jako inkarnacja sławnego mistrza Khyung Tula Rinpocze, który znany był jako mistrz medytacji, nauczyciel, uzdrowiciel i uczony. Rinpocze rozpoczął praktykowanie Dzogczen w wieku 13 lat. Praktykował pod okiem mistrzów zarówno tradycji Bon, jak i buddyjskiej.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI