Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

_DSC3230_ind
3 sierpnia 2016 in Moda i uroda by redakcja

Czy lampy w salonach manicure są bezpieczne?

Dłonie, podobnie jak twarz, mogą zdradzać nasz wiek. A to dlatego, że narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Szkodzi im stosowanie detergentów, promieniowanie słoneczne latem, a zimą wiatr i mróz. Dlatego raz na jakiś czas pojawiają się pytania, czy lampy stosowane w salonach manicure do utwardzania, np. lakieru hybrydowego, są bezpieczne dla naszych dłoni. Spokojnie! Nie musisz rezygnować z ulubionej hybrydy z powodu obawy o kondycję swoich dłoni. Dlaczego? Wyjaśnia Antonina Papiewska z salonu Pardon My French w Warszawie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Wybierając się do salonu stylizacji i pielęgnacji paznokci na manicure hybrydowy, zastanawiamy się, czy nie narazimy swoich dłoni na szkodliwe działanie promieni UV emitowanych przez lampy służące do utwardzania trwałego lakieru. Okazuje się jednak, że lampa lampie jest nierówna.

„W salonie zapytajmy, jakiego rodzaju lamp używa manikiurzystka, ponieważ możemy spotkać zarówno tradycyjne lampy UV wytwarzające promieniowanie UVA i UVB, jak i lampy LEDowe, które takich promieni nie emitują. Z tego powodu lampy LEDowe uważane są za bezpieczniejsze” – mówi Antonina Papiewska, stylistka paznokci gwiazd z salonu Pardon My French. Czy zatem tradycyjne lampy UV są szkodliwe? Nie, lampy UV są stosowane na świecie już od 30 lat i badania potwierdzają, że zarówno lampy UV, jak i LED, mogą być bez obaw stosowane w salonach. Lampy UV nie emitują więcej światła niż znajduje się go w naturalnych promieniach słonecznych. Ekspozycja na światła UV przy jednorazowym zabiegu jest porównywalna z czasem 1,5 minuty spędzonej na słońcu. To znaczy, że dłużej wystawiamy na ekspozycje nasze dłonie podczas prowadzenia samochodu, niż w trakcie utwardzania lakieru w lampie.

Żarówki w lampach UV zużywają się i powinny być wymieniane cyklicznie. „Zużyta żarówka nie ma mocy i nie utwardza lakieru w prawidłowy sposób” – zwraca uwagę Antonina Papiewska. Dlatego warto zapytać swoją manikiurzystkę, kiedy była wymieniana żarówka.

Producenci testują i tworzą lampy odpowiednie dla prawidłowego utwardzenia swoich produktów. Mają one długość fali dostosowaną do użytego lakieru. „Nieprawdą jest, że każdą lampą utwardzisz każdy produkt. Może okazać się, że twój lakier zamiast gwarantowanych dwóch tygodni, zacznie odklejać się już po kilku dniach. Oczywiście na trwałość manicure ma również wpływ jakość produktu oraz to jak płytka paznokcia została przygotowana do nałożenia lakieru oraz fakt, jak na co dzień dbasz o kondycję swoich paznokci” –  dodaje stylistka.

Choć lampy UV stosowane w salonach są bezpieczne, bardziej przyjazne dla naszej skóry są te LEDowe. Jeśli obawiasz się o dłonie, przed manicure możesz zaaplikować krem z filtrem. Skórę dłoni powinniśmy chronić przez cały rok. To pozwoli nam uniknąć przebarwień i cieszyć się młodą skórą przez długie lata.


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI