1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Warkoczyki w stylu boho

Warkoczyki w stylu boho pojawiły się na pokazach Altazurra i Courreges. (Fot. ImaxTree)
Warkoczyki w stylu boho pojawiły się na pokazach Altazurra i Courreges. (Fot. ImaxTree)
Seksowne i nonszalanckie sprawiają, że fryzura nabiera wakacyjnego luzu. To najmodniejsze uczesanie sezonu jest też banalnie proste w wykonaniu.

Warkoczyki w stylu boho to hit lata, a jednocześnie fryzura, którą zrobisz w kilkanaście minut. Nie są to jednak dwa ciasno zaplecione warkocze, jakie jeszcze kilkadziesiąt lat temu nosiły pensjonarki. W tym sezonie warkoczykom bliżej do estetyki dzieci kwiatów. Są cienkie i niestarannie zaplecione, wyłaniające się z rozpuszczonych, pofalowanych włosów. Pokochały je już celebrytki – z Hailey Bieber i Kendall Jenner na czele – a także projektanci mody.

Taka fryzura to kwintesencja wakacyjnego luzu. Ale choć świetnie sprawdzi się na plaży czy festiwalu, to będzie też dobrze wyglądać podczas bardziej wieczorowych okazji, np. wesela w plenerze. Warkoczyki są nonszalanckie i romantyczne, a przez to dużo bardziej seksowne niż filmowe fale czy sztywne upięcia. Pasują też do wielu stylizacji. Dwa cienkie splecione z obu stron twarzy to nawiązanie do lat 70. Gdy zrobisz ich kilka na całej głowie, urodowy wehikuł czasu przeniesie cię w lata 90. Mogą być romantyczne albo futurystyczne – w zależności od tego, do jakich ubrań będziesz je nosić.

Pokaz Bronx Banco SS22 (Fot. ImaxTree)

Warkoczyki najlepiej wyglądają na pofalowanych, lekko potarganych włosach. Kolor pasm nie ma znaczenia, choć u blondynek efekt wyda się pewnie bardziej słowiański, zaś u brunetek – szamański. To też sprytny sposób na bad hair day. Gdy włosy za nic nie chcą się ułożyć, kilka warkoczyków tu i ówdzie odwróci od tego uwagę. Żeby się nie rozplątały, zanim je zapleciesz, spryskaj pasma lekko lakierem. Na koniec jeszcze raz je utrwal. Gotowe!

Pokaz Courreges SS22 (Fot. ImaxTree)

Altazurra SS22 (Fot. ImaxTree)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze