1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Ołena Zełenska: „Błagam was, nie przyzwyczajajcie się do wojny”

Ołena Zełenska: „Błagam was, nie przyzwyczajajcie się do wojny”

Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy (Fot. Pavlo_Bagmut Ukrinform/ddp images/Forum)
Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy (Fot. Pavlo_Bagmut Ukrinform/ddp images/Forum)
Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy, opublikowała w swoich mediach społecznościowych wpis skierowany do społeczności międzynarodowej. Apeluje w nim, by nie przyzwyczajać się do trwającej w Ukrainie wojny.

„Nasze dzieci przyzwyczaiły się już do zasypiania przy dźwiękach wybuchów. Ale błagam was, wy nie przyzwyczajajcie się do wojny! W XXI wieku Europa nie może przyzwyczaić się do tego, że dzieci zasypiają przy dźwiękach pocisków i nie wiedzą, czy jutro będą żyły. Nie można przyzwyczaić się do masowych grobów, w które zamieniają się spokojne miasta. Wojna w Ukrainie jest wojną toczącą się na progach waszych domów. Bądźcie otwarci, bądźcie wrażliwi. Stańcie po stronie pokoju i człowieczeństwa. Wtedy zwycięstwo Ukrainy będzie waszym zwycięstwem!” – napisała Ołena Zełenska.

Żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego nawiązała również do międzynarodowego koncertu charytatywnego „Save Ukraine”, na którym przedstawiciele świata kultury, sportu, polityki, wolontariusze i aktywiści wyrazili swój sprzeciw trwającej w Ukrainie wojnie. Podkreśliła, że koncert był retransmitowany w 20 krajach i wzięły w niej udział gwiazdy światowe i ukraińskie. „Ukraina naprawdę zjednoczyła cały świat” – napisała Zełenska.

Podziękowała także pierwszym damom z całego świata, które włączyły się do frontu informacyjnego, mówiąc prawdę o wojnie i przyjmując do swoich krajów ukraińskie kobiety i dzieci. „Jest to podziękowanie dla wszystkich naszych przyjaciół, którzy przyjęli nasz ból jako swój własny. Ukraina nigdy nie zapomni waszej pomocy” – dodała.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze