1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Wiosenne kurtki – przegląd najciekawszych modeli

Wiosenne kurtki – przegląd najciekawszych modeli

Pokaz Phillipa Lima na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Pokaz Phillipa Lima na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zobacz galerię 11 zdjęć
W sezonie jesień–zima 2023 na wybiegach królowały płaszcze do samej ziemi, dlatego dla równowagi tegoroczna wiosna stoi pod znakiem krótkich kurtek.

Chciałoby się rzecz: im krócej, tym lepiej. Projektanci wyraźnie skracają ponadczasowe modele kurtek, marynarek, a nawet płaszczy. W chłodniejsze dni przydadzą się wełniane kurteczki przypominające fasonem formalne żakiety lub koszule o prostej formie.

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Aaron, Bottega Veneta (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Aaron, Bottega Veneta (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Nowością są kurtki zaprojektowane na bazie klasycznego dwurzędowego trencza. Zobaczymy je m.in. u Hui, Altuzarry i Johna Richmonda.

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Altuzarra, John Richmond, Hui (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Altuzarra, John Richmond, Hui (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Jedne z najmodniejszych kolorów tej wiosny to biel i écru. Na wybiegach i w ofercie popularnych marek odzieżowych z łatwością znajdziemy kurtki i marynarki w tych właśnie odcieniach. Szczególnie modne w tym sezonie okazały się kurtki jeansowe uszyte z białego denimu.

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Schiaparelli, Phillip Lim, Dior (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Schiaparelli, Phillip Lim, Dior (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

W galerii przygotowałyśmy przegląd ciekawych modeli wiosennych kurtek dostępnych na polskim rynku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze