Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzeum Narodowe w Warszawie
22 grudnia 2015 in Kultura by redakcja

Muzeum Narodowe w Warszawie na Boże Narodzenie

Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało cykl spotkań związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i postacią św. Mikołaja. Świąteczny program potrwa do 6 stycznia 2016. Oto kilka wybranych wydarzeń.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

26 grudnia / sobota,  godz. 12.00
Świąteczne obrazy – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
W jaki sposób przedstawiano Boże Narodzenie? Kim naprawdę był święty Mikołaj? Opowieść o świątecznych scenach znajdujących się w muzealnych galeriach.

27 grudnia / niedziela, godz. 12.00
Na tropie… Bożego Narodzenia – warsztaty dla dzieci w wieku 9–12 lat z opiekunami
Wspólnie rozwiązywanie świątecznych łamigłówek i opowieści o bożonarodzeniowych przedstawieniach, tradycjach i zwyczajach na podstawie eksponatów znajdujących się w muzeum.

30 grudnia / środa, godz. 
12.00
Prawdziwa historia św. Mikołaja – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Gdzie i kiedy żył święty Mikołaj? Jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano? Wycieczka szlakiem obrazów i rzeźb ukazujących historię Bożego Narodzenia, a na koniec wspólne świąteczne prace plastyczne.

30 grudnia/ środa, godz.16.00
Ikonografia Bożego Narodzenia – oprowadzanie dla młodzieży i dorosłych.
Wiele średniowiecznych przedstawień podejmujących temat Bożego Narodzenia łączy podobny schemat i powtarzające się elementy, ale są też różnice. Spotkanie będzie poświęcone inspiracjom twórców ikonografii Bożego Narodzenia. Czy były nimi Ewangelie, apokryfy, a może wizje średniowiecznych mistyków?

5 stycznia / wtorek, godz. 14.30
Mędrcy świata, monarchowie – wykład dla młodzieży i dorosłych
Bogate, orientalne stroje Trzech Królów i kosztowne dary przez nich przyniesione były w wyrafinowany sposób przedstawiane przez artystów. Monarchom towarzyszyły także liczne orszaki strojnych dworzan i egzotyczne zwierzęta. Jednak efektowna forma to nie wszystko – ważniejsze było teologiczne znaczenie sceny pokłonu Mędrców.

6 stycznia 2015 / środa, godz. 12.00
Mędrcy świata, monarchowie – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
W jaki sposób artyści wyobrażali sobie Mędrców, o których Biblia wspomina tylko, że przybyli ze Wschodu i ofiarowali dary małemu Jezusowi. Czy na pewno było ich trzech, czy byli to magowie, królowie, a może uczeni? Jakie dary przywieźli?

6 stycznia 2015 / środa, godz. 16.00
Śladem Gwiazdy Betlejemskiej – oprowadzanie dla młodzieży i dorosłych
Bogate, orientalne stroje Mędrców i kosztowne dary przez nich przyniesione były często w wyrafinowany sposób przedstawiane przez artystów. Jednak efektowna forma to nie wszystko – ważniejsze jest teologiczne znaczenie sceny objawienia Boga i nadejścia Mesjasza. Podczas spotkania w galerii omówiona zostanie ikonografia sceny Pokłonu Trzech Króli.

Szczegółowy program oraz informacje na temat udziału tutaj

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI