Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Muzeum Narodowe w Warszawie na Boże Narodzenie

Muzeum Narodowe w Warszawie
22 grudnia 2015 in Kultura by redakcja
Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało cykl spotkań związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i postacią św. Mikołaja. Świąteczny program potrwa do 6 stycznia 2016. Oto kilka wybranych wydarzeń.

26 grudnia / sobota,  godz. 12.00
Świąteczne obrazy – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
W jaki sposób przedstawiano Boże Narodzenie? Kim naprawdę był święty Mikołaj? Opowieść o świątecznych scenach znajdujących się w muzealnych galeriach.

27 grudnia / niedziela, godz. 12.00
Na tropie… Bożego Narodzenia – warsztaty dla dzieci w wieku 9–12 lat z opiekunami
Wspólnie rozwiązywanie świątecznych łamigłówek i opowieści o bożonarodzeniowych przedstawieniach, tradycjach i zwyczajach na podstawie eksponatów znajdujących się w muzeum.

30 grudnia / środa, godz. 
12.00
Prawdziwa historia św. Mikołaja – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Gdzie i kiedy żył święty Mikołaj? Jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano? Wycieczka szlakiem obrazów i rzeźb ukazujących historię Bożego Narodzenia, a na koniec wspólne świąteczne prace plastyczne.

30 grudnia/ środa, godz.16.00
Ikonografia Bożego Narodzenia – oprowadzanie dla młodzieży i dorosłych.
Wiele średniowiecznych przedstawień podejmujących temat Bożego Narodzenia łączy podobny schemat i powtarzające się elementy, ale są też różnice. Spotkanie będzie poświęcone inspiracjom twórców ikonografii Bożego Narodzenia. Czy były nimi Ewangelie, apokryfy, a może wizje średniowiecznych mistyków?

5 stycznia / wtorek, godz. 14.30
Mędrcy świata, monarchowie – wykład dla młodzieży i dorosłych
Bogate, orientalne stroje Trzech Królów i kosztowne dary przez nich przyniesione były w wyrafinowany sposób przedstawiane przez artystów. Monarchom towarzyszyły także liczne orszaki strojnych dworzan i egzotyczne zwierzęta. Jednak efektowna forma to nie wszystko – ważniejsze było teologiczne znaczenie sceny pokłonu Mędrców.

6 stycznia 2015 / środa, godz. 12.00
Mędrcy świata, monarchowie – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
W jaki sposób artyści wyobrażali sobie Mędrców, o których Biblia wspomina tylko, że przybyli ze Wschodu i ofiarowali dary małemu Jezusowi. Czy na pewno było ich trzech, czy byli to magowie, królowie, a może uczeni? Jakie dary przywieźli?

6 stycznia 2015 / środa, godz. 16.00
Śladem Gwiazdy Betlejemskiej – oprowadzanie dla młodzieży i dorosłych
Bogate, orientalne stroje Mędrców i kosztowne dary przez nich przyniesione były często w wyrafinowany sposób przedstawiane przez artystów. Jednak efektowna forma to nie wszystko – ważniejsze jest teologiczne znaczenie sceny objawienia Boga i nadejścia Mesjasza. Podczas spotkania w galerii omówiona zostanie ikonografia sceny Pokłonu Trzech Króli.

Szczegółowy program oraz informacje na temat udziału tutaj

 


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI